Chip CZ

Contains Ads
·
Offers in-app purchases
Translate the description into English (United States) using Google Translate?Translate the description back to Czech (Czechia)

Chip je moderní časopis, který přináší špičkové informace ze světa digitální techniky a počítačů. Čtenáři si oblíbili Chip především díky nezávislosti jeho redakce, která zpracovává profesionální testy hardwaru, softwaru, mobilních přístrojů a elektroniky se zaměřením na český a slovenský spotřebitelský trh.
Přímo v digitálním časopisu na straně 55 si lze on-line vyžádat zaslání softwaru, který je u tištěného časopisu na DVD.

Informace o předplatném
V aplikaci klepněte na „Předplatné“. Připraveny jsou varianty na tři měsíce za 290 Kč, na šest měsíců za 570 Kč a na jeden rok za 1 111 Kč. Platba je realizována přes váš účet u Google Play. Předplatné se automaticky prodlužuje, pokud není zrušeno 24 hodin před vypršením předplaceného období. Pro správu předplatného spusťte na Androidu aplikaci Google Play, klikněte vlevo nahoře na symbol menu a pro úpravy zvolte tlačítko »Moje předplatné«.

Obnovení dřívějších nákupů
Po nové instalaci a po zásadních aktualizacích aplikace obnovte své dřívější nákupy tlačítkem «Obnovit všechny nákupy« které najdete v menu v pravém horním rohu aplikace.

Výhodné předplatné Chipu
Časopis Chip nabízí výhodné varianty tištěného, kombinovaného a digitálního předplatného www.chip.cz/predplatne, které umožňuje číst časopis současně na různých mobilech, tabletech a počítačích.

Ochrana osobních údajů
Všechny osobní údaje, které poskytne zákazník vydavatelství Burda Praha, spol. s r.o., jsou ukládány, zpracovávány a používány pouze pro vnitřní potřebu vydavatele. Zákazník souhlasí s tím, že může být informován o novinkách, akcích a nabídkách vydavatele. Více na www.chip.cz/burda-praha/podminky-pouzivani.

Platební operace, realizované prostřednictvím aplikace Chip CZ, jsou provozovány společností Google Inc.
Chip is a modern magazine that delivers cutting-edge information from the world of digital technology and computers. Readers Chip popular thanks to its editorial independence, which handles professional tests of hardware, software, mobile devices and electronics, focusing on Czech and Slovak consumer market.
Right in the digital magazine on page 55, you can request online submission software that is in the printed magazine on DVD.

Information about Subscription
In the application, click on the "Subscribe". Moreover, there are variants for three months for CZK 290, for six months at CZK 570 and one year for 1,111 CZK. Payment is via your account with Google Play. Subscriptions are automatically renewed unless canceled 24 hours before the expiry of the subscription period. To manage subscriptions run Android on Google Play, click on the top left menu icon and select the Edit button »My subscription".

Restore previous purchases
After a new installation and after major application updates resume its previous purchases of the «Restore all purchases« found on the menu in the upper right corner of the application.

Useful subscription Chip
Chip magazine offers an advantageous variant of printed, digital and combined www.chip.cz/predplatne subscription that allows you to read a magazine at the same time on different mobile phones, tablets and computers.

Protection of personal data
All personal data provided by the customer publishing house Burda Praha, spol. s r.o., are stored, processed and used for internal needs of the publisher. Customer agrees that it can be informed about news, events and offers publishers. More on www.chip.cz/burda-praha/podminky-pouzivani.

Payment transactions executed through the application Chip CZ, is operated by Google Inc.
Read more
Collapse
1.5
208 total
5
4
3
2
1
Loading…

What's New

opravy a aktualizace
Read more
Collapse

Additional Information

Updated
July 14, 2021
Size
11M
Installs
10,000+
Current Version
6.5
Requires Android
4.1 and up
Content Rating
Everyone
In-app Products
$0.99 - $41.99 per item
Permissions
Offered By
Burda International CZ s.r.o.
Developer
Přemyslovská 2845/43 130 00 Praha 3 Česká republika
©2022 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersAbout Google Play|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.