Business Liga

Translate the description into English (United States) using Google Translate?Translate the description back to Czech (Czechia)

Čas jsou peníze. Ale příjemně využitý čas je k nezaplacení.

O Business lize: Jak to celé funguje?

Jedno kolo ligy trvá 2 měsíce. Na začátku vám náhodně vylosujeme 4 členy Business ligy, kteří jsou na stejné výkonnostní úrovni jako vy. S každým z nich se utkáte, takže po skončení jednoho kola budete mít odehrané 4 zápasy – pokaždé s jiným soupeřem. Zápasy si můžete odehrát kdykoliv a kdekoliv Vám to vzájemně vyhovuje v rámci Prahy.

Jestliže si zvolíte základní členství, tréninkové i „ostré“ zápasy si v rámci všech sportů domlouváte sami (snadno, přímo na tomto webu). V případě, že času opravdu nemáte nazbyt, vyberte si raději prémiové členství. Díky němu za vás vše zorganizujeme a pohlídáme termíny. Vám stačí jen namasírovat svaly, nahodit úsměv a přijít si dát trochu do těla.

Každý měsíc pro vás i ostatní členy pořádáme společnou zábavu (např. motokáry, paintball nebo bowling), kde se navzájem seznámíte se sportovními nadšenci ze všech lig. Vzhledem k tomu, že kromě lásky ke hře vás často spojuje i zaměření na management a obchod, jeden večer na dokončení rozhovoru většinou nestačí. V tom případě neváhejte a domluvte si prostřednictvím našeho webu třeba společný oběd.

Po každém kole ligy se znovu přihlásíte a celý proces se opakuje. V případě, že vám plány na účast v novém kole ligy překazí nevyhnutelné povinnosti, snadno tak vynecháte a přidáte se zase za 2 měsíce. Každopádně každý půlrok sčítáme nasbírané body a vyhlašujeme vítěze Business ligy. Proto jestli aspirujete na vítězství, raději nevynechávejte.

Více informací na https://www.sportovninetworking.cz
Time is money. But the pleasant time is for unpaid.

About the Business League: How does it work?

One league round takes 2 months. In the beginning, you are randomly assigned to 4 Business League members who are on the same level of performance as you. With each one you play, so after the end of one round you will have played 4 matches - each time with another opponent. You can play matches whenever and wherever it suits you within Prague.

If you choose basic membership, training and "sharp" matches, you can talk to all the sports yourself (easily, directly on this site). If you really do not have time to spare, choose a premium membership instead. Thanks to him, we organize everything for you and we keep an eye on dates. You just need to massage your muscles, throw a smile and get a little inside your body.

Every month for you and other members, we organize joint entertainment (eg karts, paintball or bowling), where you meet each other with sports enthusiasts from all leagues. Given that, in addition to the love of play, you often associate your focus with management and business, one evening most of the time is not enough to complete the interview. In that case, do not hesitate to arrange a common lunch on our website.

After each round of the league, you sign up again and the whole process repeats itself. If your plans to participate in a new round of leagues obstruct your inevitable duties, you can easily skip it and add it back in 2 months. Anyway, every half-year we add the points collected and announce the winners of the Business League. Therefore, if you aspire to victory, do not skip.

More information at https://www.sportovninetworking.cz
Read more
Collapse
Loading...

What's New

Největší business liga raketových sportů v ČR.
Read more
Collapse

Additional Information

Updated
March 20, 2019
Size
6.5M
Installs
0+
Current Version
0.0.1
Requires Android
4.4 and up
Content Rating
Everyone
Interactive Elements
Users Interact
Permissions
Offered By
drualas.cz
Developer
Kpt.Stránského 984, Praha 9, 198 00, Czech republic
©2019 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersArtistsAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.