Translate the description into English (United States) using Google Translate?Translate the description back to Czech (Czechia)

S aplikací Mimibazar můžete nabízet jak použité, tak i nové zboží všeho druhu. Vaše nepotřebné věci se mohou hodit někomu jinému. Nabídky lze vyhledávat z konkrétní oblasti. Na detailech a předání zboží se domluvíte pohodlně přímo v aplikaci. S členstvím Mimibazar budou vaše inzeráty lépe vidět.

● Snadné a rychlé obchodování pohodlně z vašeho zařízení
Jednoduše a rychle si vytvoříte účet přes e-mail, Facebook nebo Google a můžete začít prodávat, nakupovat, poptávat nebo třeba vyměňovat v jakékoliv oblasti. Inzerát založíte během chvíle přímo v aplikaci. Nabídka použitého zboží je zcela zdarma.

● Přehledné vyhledávání v inzerátech
Díky podrobnému filtrování hledáte vždy pouze ve zboží, které vás aktuálně zajímá a které si můžete jednoduše a rychle předat.

● Efektivní obchodování a výhody s členstvím
S vhodným členstvím získáte řadu výhod a zvýšíte si tak šanci na prodej. Aktualizace zajistí umístění nabídek na přední pozice seznamu inzerátů. Členství vám umožní nabídku nového zboží, služeb anebo třeba vlastních výrobků. Inzeráty můžete podle potřeby archivovat do skříně a kdykoliv je opět vyvěsit. Díky neomezené platnosti vaše nabídka neunikne žádnému nakupujícímu.

● Ověření prodejci
Záleží nám na tom, aby veškeré nabídky na Mimibazaru byly důvěryhodné. Prodejci si mohou nechat ověřit svou adresu a obchodní údaje a ujistit tak nakupující, že obchod proběhne v pořádku a bezpečně.

● Jednoduchá komunikace přímo v aplikaci
O nabídkách se můžete s prodejci a nakupujícími domlouvat jednoduše přímo v aplikaci v centru zpráv. Díky notifikacím vám neunikne žádná nepřečtená zpráva. Vyjednávání se tak celkově urychlí.

● Pomáhejte si při obchodech se svými přáteli
V síti přátel je možné sledovat nově přidané nabídky oblíbených prodejců a známých. S pomocí chatu se můžete navzájem radit a pomáhat si při hledání potřebného zboží.

● Hodnocení pomůže prodejcům i nakupujícím
Díky hodnocení získáte věrohodný přehled o spolehlivosti prodejců. Zároveň se obchodníkům zvýší šance, že zboží úspěšně prodají.
With Mimibazar you can offer both used and new goods of all kinds. Your unnecessary things may come in handy to someone else. You can search for offers from a specific region. The details and handover of goods can be arranged conveniently in the application. With Mimibazar membership, your ads will be easier to see.

● Easy and fast trading conveniently from your device
You can easily and quickly create an account via e-mail, Facebook or Google and you can start selling, buying, requesting or exchanging in any area. You can create your ad right in the application. The offer of used goods is absolutely free.

● Clear search through advertisements
Thanks to detailed filtering, you are always looking only for the goods you are interested in and which you can easily and quickly deliver.

● Effective trading and membership benefits
With the right membership you will gain a number of benefits and increase your chances of sale. The update will place bids at the top of the list of advertisements. Membership allows you to offer new goods, services or even your own products. The ads can be archived in the cabinet as needed and posted at any time. Thanks to the unlimited validity of your offer will not miss any buyer.

● Verified vendors
We make sure all Mimibazar offers are trustworthy. Sellers can have their address and business information verified to ensure shoppers are safe and secure.

● Easy communication directly in the application
Deals can be negotiated with sellers and shoppers directly in the app's message center. Thanks to notifications you will not miss any unread message. This will speed up negotiations overall.

● Help shop with your friends
In the friends network, you can follow newly added offers from popular sellers and acquaintances. With the help of chat, you can advise each other and help you find the goods you need.

● Ratings help sellers and shoppers alike
The ratings give you a credible insight into seller reliability. At the same time, the chances of the merchants to sell the goods are increased.
Read more
Collapse
3.1
35 total
5
4
3
2
1
Loading…

What's New

Opravy chyb a optimalizace aplikace
Read more
Collapse

Additional Information

Updated
October 2, 2020
Size
9.6M
Installs
10,000+
Current Version
1.0.7
Requires Android
4.1 and up
Content Rating
Everyone
Interactive Elements
Users Interact
Permissions
Offered By
CZECH NEWS CENTER, a. s.
Developer
Komunardů 1584/42, 170 00 Praha 7
©2020 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.