F.O.O.D.

Offers in-app purchases
Translate the description into English (United States) using Google Translate?Translate the description back to Czech (Czechia)

Měsíčník F.O.O.D. je praktickým průvodcem pro každého, kdo rád vaří s nápadem, přitom jednoduše a z čerstvých surovin. Svým čtenářům nabízí nejen spoustu rychlých receptů z dostupných ingrediencí, ale kromě trendů z celého světa nezapomíná ani na tradiční českou kuchyni nebo názorné postupy pro přípravu složitějších pokrmů.

Klíčovým tématům časopisu se věnují čtyři hlavní rubriky: SEZONA – v níž se vaří právě ze zmíněných sezonních a lokálně dostupných surovin, DOMA – přináší časově náročnější víkendová menu pro rodinu či přátele. V rubrice JAK NA TO se naučíte připravovat složitější recepty krok za krokem a BEDEKR je jakýmsi průvodcem po světových kuchyních.

Časopis F.O.O.D. je plný receptů, které vám budou chutnat!

Časopis F.O.O.D. získal ocnění časopis roku 2014 v kategori III. – Časopis s prodaným nákladem od 25 000 do 50 000 ks.

Mobilní aplikace F.O.O.D. pro chytré telefony a tablety obsahuje kompletní tištěné číslo v nativní i původní podobě.
Monthly F.O.O.D. It is a practical guide for anyone who likes to cook with the idea, yet simple and fresh ingredients. Its readers not only offers lots of quick recipes from available ingredients, but in addition to trends from around the world has not forgotten the traditional Czech cuisine or visual methods for preparing complex dishes.

The key topics of the magazine devoted four main sections: SEASON - which is brewed just the aforementioned seasonal and locally available raw materials, DOMA - delivers time-consuming menu for weekend family or friends. The section HOW TO you learn to cook more complicated recipes, step by step, and guidebooks is a kind of guide to the world's cuisines.

Magazine F.O.O.D. It is full of recipes that you will love it!

Magazine F.O.O.D. won ocnění magazine 2014 in Category III. - The magazine sold a cargo of 25 000 to 50 000 copies.

Mobile applications F.O.O.D. for smart phones and tablet contains the complete printed issue of native and original form.
Read more
5.0
1 total
5
4
3
2
1
Loading...

What's New

Opravy chyb a optimalizace aplikace
Read more

Additional Information

Updated
July 23, 2018
Size
2.2M
Installs
1,000+
Current Version
1.1.2
Requires Android
4.0.3 and up
Content Rating
Everyone
Interactive Elements
Digital Purchases
In-app Products
$0.99 - $9.99 per item
Permissions
Offered By
CZECH NEWS CENTER, a. s.
Developer
Komunardů 1584/42, 170 00 Praha 7
©2018 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersArtistsAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.