ForMen

Offers in-app purchases
Translate the description into English (United States) using Google Translate?Translate the description back to Czech (Czechia)

Časopis ForMen je jediný pánský magazín na trhu, který se specializuje na fashion a design, zkrátka na stylový život moderního muže.

V každém čísle najdete rozsáhlý rozhovor se známým mužem, který je ve svém oboru špička. V poslední době se na obálce ForMena objevil například Jakub Prachař, Leoš Mareš, Vojtěch Dyk a Lukáš Hejlík.

Všechna vydání obsahují kromě témat spojených s pánským stylem také pozoruhodné reportáže z domova a ze světa a také pečlivě zpracovaná témata týkající se zdraví a životního stylu moderního muže.

Časopis ForMen je magazínem pro muže, který si dokáže užít radostí života. ForMen píše o všem: o ženách, zdraví, kariéře, dětech, pití, jídle, sexu, autech, sportu, knihách, filmech… a o všem píše originálně.

Mobilní aplikace ForMen pro chytré telefony a tablety obsahuje kompletní tištěné číslo v nativní i původní podobě.
ForMen magazine is the only men's magazine market, which specializes in fashion and design, in short, a stylish life of modern man.

Each issue features an extensive interview with the famous man, which is the industry's peak. Recently appeared on the cover foreman James Prachař example, Leos Mares, Vojtěch Dyk and Luke Hejlík.

All editions contain in addition to issues related to men's style also remarkable stories from home and from the world and carefully prepared topics related to the health and lifestyle of modern man.

ForMen magazine is a magazine for men who can enjoy life's pleasures. ForMen writes about everything: about women, health, career, children, drink, food, sex, cars, sports, books, movies ... and he writes about everything original.

ForMen mobile applications for smartphones and tablets contain a complete printed issue of native and original form.
Read more

Reviews

4.7
3 total
52
41
3
2
1
Loading...

What's New

- Vylepšení čtení tištěného vydání
- Oprava pádu na Android 7
- Opravy dalších drobných chyb
Read more

Additional Information

Updated
March 24, 2017
Size
1.5M
Installs
500+
Current Version
1.0.9
Requires Android
4.0.3 and up
Content Rating
Teen
Sexual Themes, Partial Nudity
Interactive Elements
Digital Purchases
In-app Products
$1.99 - $14.99 per item
Permissions
Offered By
CZECH NEWS CENTER, a. s.
Developer
Komunardů 1584/42, 170 00 Praha 7
©2018 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersArtistsAbout Google
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.