CREDITAS Autentizace

Translate the description into English (United States) using Google Translate?Translate the description back to Czech (Czechia)

CREDITAS Autentizace zajišťuje silné zabezpečení vašich internetových plateb. Své platby kartou na internetu ověříte snadno, pohodlně a bezpečně. Aplikace nahrazuje starý systém, ve kterém jste museli opisovat jednorázové kódy z SMS. Nyní můžete platbu jednoduše a rychle potvrdit v mobilní autentizační aplikaci.

Uložení karty
Nejprve si kartu nebo karty s aplikací spárujete. Přes odkaz "Získejte osobní klíč" ověříte vaši platební kartu a nastavíte si bezpečnostní prvky, které budete pro potvrzování plateb používat (například otisk prstu).

Potvrzení platby
Pro potvrzení platby kartou na internetu vám přijde notifikace do vašeho zařízení. Zkontrolujete údaje o platbě (obchodníka, výši částky) a potvrdíte. Potvrzení probíhá dle vašeho nastavení, například pomocí biometrických údajů.
CREDITAS Authentication provides strong security for your Internet payments. You can verify your card payments on the Internet easily, conveniently and securely. The application replaces the old system in which you had to copy one-time codes from SMS. Now you can easily and quickly confirm the payment in the mobile authentication application.
 
Save the card
First, you pair the card (s) with the app. Use the "Get a personal key" link to verify your credit card and set the security features you use to confirm payments (such as your fingerprint).
 
Payment confirmation
You will receive a notification to your device to confirm payment by card on the Internet. Check the payment information (merchant, amount) and confirm. Confirmation takes place according to your settings, for example using biometric data.
Read more
Collapse
3.6
34 total
5
4
3
2
1
Loading…

What's New

Vyzkoušejte novou službu pro ověřování plateb kartou na internetu prostřednictvím appky. Díky ní své platby kartou na internetu ověříte snadno, pohodlně a bezpečně.
Read more
Collapse

Additional Information

Updated
April 21, 2021
Size
4.5M
Installs
1,000+
Current Version
1.3.15-creditas-r
Requires Android
4.4 and up
Content Rating
Everyone
Permissions
Offered By
Banka CREDITAS a.s.
©2021 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.