George klíč

Translate the description into English (United States) using Google Translate?Translate the description back to Czech (Czechia)

Aplikace George klíč je bezpečnější a pohodlnější náhradou přihlašovacích a ověřovacích SMS. Pro potvrzení přihlášení nebo ověření odchozí úhrady již nevyužívá SMS zprávy telefonního operátora a komunikuje s bankou napřímo.

Již nemusíte nic opisovat z telefonu do prohlížeče, žádná čísla, která Vám nedávají smysl, teď vše potvrdíte Vaším 6místným PINem v aplikaci nebo otiskem prstu.

Výhody aplikace George klíč:

Poskytuje detailní a srozumitelné informace o tom, co potvrzujete.

Už nepotřebujete opisovat SMS kódy ani zadávat Heslo. Vše potvrdíte PINem, který si zvolíte sami nebo Vaším otiskem prstu. Pokud zvolíte otisk prstu pro potvrzování odchozích úhrad, aplikace Vás může někdy požádat o zadání PINu, abyste jej nezapomněli.

Nabízí výrazně vyšší úroveň zabezpečení.

Pro používání nevyžaduje připojení k internetu ani k síti mobilního operátora.

Můžete ji nainstalovat na více zařízení (včetně tabletů s podporou SIM karty).
George Key is a safer and more convenient replacement for login and verification SMS. To confirm the login or verify outgoing payment, he no longer uses the telephone operator's SMS messages and communicates directly with the bank.

You no longer need to copy anything from your phone to your browser, no numbers that make no sense to you now confirm your 6-digit PIN in your app or fingerprint.

Benefits of George Key Application:

Provides detailed and understandable information about what you confirm.

You no longer need to describe your SMS codes or enter your Password. You confirm everything with a PIN that you choose yourself or your fingerprint. If you choose a fingerprint to confirm outbound payments, the application may sometimes ask you to enter a PIN in order to remember it.

It offers a significantly higher level of security.

It does not require an internet connection or a mobile operator's network for use.

You can install it on multiple devices (including SIM-enabled tablets).
Read more
Collapse
4.6
12,577 total
5
4
3
2
1
Loading…

What's New

- oprava chybové hlášky s narušením integrity operačního systému
Read more
Collapse

Additional Information

Updated
July 9, 2020
Size
12M
Installs
500,000+
Current Version
5.2.26
Requires Android
5.0 and up
Content Rating
Everyone
Permissions
Offered By
Česká spořitelna, a.s.
©2020 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersArtistsAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.