Pexeso - Znakujte s Tamtamem

Translate the description into English (United States) using Google Translate?Translate the description back to Czech (Czechia)

Aplikaci vytvořili ve vzájemné spolupráci Informační centrum rodičů a přátel sluchově postižených, z.s. a Centrum pro dětský sluch Tamtam, o.p.s. Aplikace vznikla z grantu společnosti T-mobile program Mluvme spolu pro rok 2016 a rozšířena byla z grantu Nadačního fondu Avast.

Aplikace je určena především pro sluchově postižené děti, které se formou pexesa mohou naučit základním znakům. Hru však mohou využít všichni, kteří by se chtěli naučit pár slovíček ze znakového jazyka.

Ve hře si můžete nastavit obtížnost hry. Po spárování stejných obrázků se přehraje video se správným znakem. Hra se může hrát samostatně či v páru. Přejme Vám mnoho zábavy s naší hrou.

Informační centrum rodičů a přátel sluchově postižených, z.s. - http://www.infocentrum-sluch.cz

Centrum pro dětský sluch Tamtam, o.p.s. - http://www.detskysluch.cz/
Application developed in cooperation Information Center of Parents and Friends of the Hearing Impaired, Z.S. and the Center for Children's Hearing Tamtam, o.p.s. The application was created by a grant from the T-mobile program Let's Talk 2016 and was extended by a grant from the Foundation Avast.

The application is designed especially for hearing-impaired children who form pairs can learn basic signs. However, the game can be used by everyone who would like to learn a few words of sign language.

In the game you can set the difficulty of the game. After a pair of identical images will play the video with the correct sign. The game can be played alone or in pairs. Have fun with our game.

Information Center of Parents and Friends of the Hearing Impaired, Z.S. - http://www.infocentrum-sluch.cz

The Center for Children's Hearing Tamtam, o.p.s. - http://www.detskysluch.cz/
Read more
Collapse
5.0
14 total
5
4
3
2
1
Loading...

What's New

Drobná vylepšení a opravy chyb.
Read more
Collapse

Additional Information

Updated
November 13, 2018
Size
26M
Installs
1,000+
Current Version
1.1.2
Requires Android
4.4 and up
Content Rating
Everyone
Permissions
Offered By
Centrum pro dětský sluch Tamtam, o.p.s.
©2019 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersArtistsAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.