FlexiLease

Translate the description into English (United States) using Google Translate?Translate the description back to Czech (Czechia)

Společnost D.S. Leasing, a.s. v rámci rozšiřování a zkvalitňování svých služeb připravila pro své i nové obchodní partnery novou mobilní aplikaci, jejíž prostřednictvím můžete získat řadu výhod, a to jak v oblasti přehledu aktuální nabídky vozidel do operativnímu nájmu, tak i souvisejících servisních služeb a pomoc při nehodě.

Pro klienty hledající nové vozidlo s využitím služeb operativního nájmu, je připraven přehled vozidel různých značek a modelů, která jsou operativně připravena u našich smluvních partnerů s dodáním ve velmi krátké době. Samozřejmostí je možnost výběru dle různých parametrů financování

Významným přínosem aplikace je i přehled našich smluvních servisů a pneuservisů, které můžete využít v případě poruchy vozidla nebo pojistné události. Uživatelé mohou s využitím GPS souřadnic a zadáním typu vozidla využit navigaci, která Vás navede do vybraného servisu a poskytne Vám i kontakty na odpovědné osoby, se kterými můžete řešit Vaše aktuální požadavky.

Při tvorbě aplikace byl jeden z klíčových bodů i poskytnutí pomoci pro uživatele při vzniku pojistné události. Zde získáte přehledný postup kroků, které by měly být z Vaší strany učiněny, stanete-li se účastníkem dopravní nehody, aby jste předešli případným komplikacím při dalším řešení na pojišťovně.

Pro klienty společnosti D.S. Leasing, a.s., kteří mají aktivní účet na klientském portálu umožní aplikace i přistup k uzavřeným smlouvám s přehledným zobrazením realizovaných plateb, pohledávek po splatnosti a využití servisních služeb.

Jsme přesvědčeni, že tato aplikace Vám pomůže komplexněji využívat veškeré služby nabízené společností D.S. Leasing, a.s. a řešit situace související s užíváním financovaných vozidel. Uvítáme veškeré podněty pro další zkvalitňování této aplikace a rozhodnete-li se nám poskytnout Vaše připomínky pro zlepšení můžete využít naši emailovou adresu: dsleasingas@gmail.com
The company D.S. Leasing, Inc. in the context of expanding and improving its services prepared for their new business partners and new mobile application, through which you can get many benefits, both in the overview of the current offers vehicles under operational lease, and related service and support in the accident.

For clients looking for a new vehicle using the services operating lease is ready to list of cars of different brands and models that are operationally ready at our partners with the delivery in a very short time. Of course there is a choice based on various parameters funding

An important benefit of the application is a summary of our contractual service and tire that can be used in case of a breakdown or an insured event. Users can using GPS coordinates and enter the type of vehicle used navigation that takes you to the selected service and provide you with contacts to the responsible person with whom you can meet your current needs.

When creating the application was one of the key points and provide assistance to users when an insured event. You get a clear sequence of steps that should be taken by you, if you become involved in an accident that you avoid any complications in other solutions to the insurance company.

For clients of D.S. Leasing, Inc., who have an active account on the client portal allows access to applications and concluded contracts with an overview of payments, overdue receivables and utilization of services.

We believe that this application will help you comprehensively use all the services offered by D.S. Leasing, Inc. and deal with situations related to the use of financed vehicles. We welcome any suggestions for further improvement of this application and decide if you provide us with your comments to improve you can use our email address: dsleasingas@gmail.com
Read more
Collapse
Loading…

What's New

Aktualizace a opravy
Read more
Collapse

Additional Information

Updated
March 15, 2019
Size
4.5M
Installs
10+
Current Version
1.0.2+84875bd
Requires Android
4.1 and up
Content Rating
Everyone
Permissions
Offered By
D.S. Leasing, a.s.
Developer
Pražákova 1008/69, Štýřice, 639 00 Brno
©2021 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.