Týdeník Echo

Offers in-app purchases
Translate the description into English (United States) using Google Translate?Translate the description back to Czech (Czechia)

Placený názorový Týdeník Echo navazuje na nezávislý internetový deník Echo24.cz, který začal vycházet v březnu 2014. Týdeník Echo se bude soustředit na analýzy a komentáře nejdůležitějších událostí v politice, ekonomice, kultuře a ve společnosti. Je rozšířeným a výrazným doplněním deníku Echo24.cz. Aplikace Týdeníku Echo je inspirovaná zahraničními vzory a její hlavní předností má být jednoduchost a maximální intuitivnost při ovládání. Na prvním místě je pro nás uživatelský komfort čtenáře: listování mezi jednotlivými texty je zprava doleva, čtení scrolovaním od shora dolů, v levém horním rohu je ikona vyjíždění obsahu pomocí něhož můžete přeskakovat z článku na článek. V nejbližší době také přidáme funkci sdílení, kdy část textu se bude moci sdílet na sociálních sítích nebo emailem. Každé vydání Týdeníku Echo budete mít k dispozici v pátek brzy ráno a po jeho načtení samozřejmě funguje offline, to znamená, že ho můžete číst bez připojení k internetu. Pokud se vám u textu objeví ikona s krajinou, tak je text vybaven fotogalerií, do které se dostanete dotykem na ikonu.

Jednotlivá čísla Týdeníku Echo lze v aplikaci nakupovat buď jednotlivě nebo jako automaticky prodlužované předplatné. Cena Týdeníku Echo je stanovena následujícím způsobem: jedno vydání 35 Kč, měsíční předplatné 120 Kč a nejvýhodnější roční předplatné za cenu 1209 Kč. Platba se po odsouhlasení nákupu strhává z Google play účtu uživatele. Předplatné se po uplynutí automaticky prodlužuje. Už zahájené období předplatného nelze zrušit. Podmínky používání a nakládání s osobními údaji si můžete přečíst hned po stažení aplikace a jsou kdykoli dostupné v sekcích Archiv a Předplatné. Pokud se rozhodnete zakoupit předplatné během období, kdy aplikace nabízí obsah zdarma, přicházíte bez náhrady o zbytek tohoto období. Veškeré časy publikování nových čísel jsou vztažené k časové zóně České republiky GMT+1. Pokud nakupujete v jiné časové zóně, prosím počítejte s časovým odstupem.
Paid Weekly Echo of opinion builds on an independent Internet newspaper Echo24.cz, which began publication in March 2014. Weekly Echo will focus on the analysis and commentary of the most important events in politics, economy, culture and society. It is widespread and significantly adding Echo24.cz newspaper. Application Weekly Echo is inspired by foreign models, and its main advantage is to be the maximum simplicity and intuitiveness in control. The first is the user experience for our readers: scroll through the individual texts from right to left, scrolovaním read from top to bottom, in the upper left corner of the icon coming out of content that you can use to jump from article to article. In the near future also add sharing feature, where part of the text will be able to share on social networks or email. Each edition of the Weekly Echo will be available early Friday morning after his load of course work offline, which means that it can be read without an Internet connection. If you like to text icon appears with the landscape and the text is equipped with a photo gallery, which you can access by touching the icon.

Individual numbers Weekly Echo software program to purchase either individually or as a subscription automatically renewed. Price Weekly Echo is determined as follows: one issue CZK 35, a monthly subscription of 120 CZK and the best annual subscription at a price of CZK 1,209. Payment after approval of the purchase deducted from Google Play user account. Subscriptions will be automatically renewed after expiration. Already commenced subscription period can not be canceled. Conditions of use and handling of personal data can be read immediately after downloading the application and is always available in the sections Archive and subscription. If you decide to purchase a subscription during the period when the application provides content for free, with no compensation for missing the remainder of the season. Any time you publish new numbers are relative to the time zone of the Czech Republic GMT + 1. If you shop in a different time zone, please note delay.
Read more
Collapse
3.9
80 total
5
4
3
2
1
Loading...

What's New

Úprava aplikace pro Android 7 a 8.
Oprava stahování dat.
Read more
Collapse

Additional Information

Updated
December 1, 2017
Size
28M
Installs
5,000+
Current Version
1.2.43
Requires Android
4.0 and up
Content Rating
Everyone
In-app Products
$0.99 - $40.60 per item
Permissions
Offered By
Echo Media, a.s.
Developer
Malostranské náměstí 203/14, Malá Strana (Praha 1), 118 00 Praha
©2019 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersArtistsAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.