EKONOM online

Translate the description into English (United States) using Google Translate?Translate the description back to Czech (Czechia)

Fakturujte efektivně pomocí online fakturace Ekonom online. Fakturu vystavíte nebo přijmete během pár desítek sekund online. K dispozici máte různé druhy faktur, od standardní, zálohové nebo proforma přes zúčtovací až po storna nebo opravné daňové doklady. Nezáleží na tom, jestli jste, či nejste plátci DPH, aplikace se této skutečnosti přizpůsobí. Stáčí jí o tom informovat v identifikaci firmy. Přidání položek na faktuře je rychlé díky katalogu zboží. Stačí vybrat položku z katalogu a všechny potřebné údaje se přenesou do položky faktury. K dispozici máte samozřejmě adresář obchodních partnerů, který využívá informační systém ARES pro načítání a kontrolu údajů ze státní správy. U každého zákazníka můžete specifikovat požadovanou splatnost nebo slevu, které se automaticky aplikují na faktuře při přenosu zákazníka. Toto a mnohé další odkudkoliv na síti.
Bill-effectively using online billing Economist online. Invoice displaying, or accept a few tens of seconds online. There are various kinds of invoices, from standard proforma proforma or through a clearing to cancellations or repair invoices. It does not matter whether you are or are not subject to VAT, the application is adapted to this reality. Suffice it to inform the identification of the company. Adding items to the invoice is quick thanks to the catalog. Just select an item from the catalog and all the necessary data is transferred to the invoice items. There have, of course, a directory of business partners that uses ARES Information System for retrieving and controlling data from the government. Each customer can specify the desired maturity or discounts that are automatically applied to the customer invoice during transmission. This and many more from anywhere on the network.
Read more
Collapse
4.0
1 total
5
4
3
2
1
Loading...

What's New

Oprava povolení na úložiště a nově potřeba povolení na kameru pro skenování QR.
Read more
Collapse

Additional Information

Updated
March 20, 2018
Size
1.5M
Installs
10+
Current Version
1.0.3
Requires Android
4.4 and up
Content Rating
Everyone
Permissions
Offered By
Elisoft s.r.o.
Developer
Březnická 5565 760 01 Zlín Česká republika
©2019 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersArtistsAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.