Test2job

Contains Ads
Translate the description into English (United States) using Google Translate?Translate the description back to Czech (Czechia)

Mobilní aplikace Test2Job zábavnou formou motivuje k prověření numerického a logického myšlení, ale také prověří schopnost porozumět textu a třídit informace, a to skrze 3 testové sady. Zároveň obsahuje test anglického jazyka. Obtížnost všech testů je obdobná, jako je tomu u testů, které KPMG Česká republika používá ve svých výběrových řízeních.

Aplikace umožňuje porovnat výsledky s ostatními a sdílet je na Facebooku. Zároveň můžeš v osobnostním kvízu zjistit, jaká práce pro tebe bude ta nejlepší – zda v auditu, daních, právu či poradenství.

Test2Job… Aplikace, která ti pomůže k práci snů.

Další informace o aplikaci na http://www.test2job.cz

Hlavní funkce aplikace:
Test anglického jazyka, numerického myšlení, logického myšlení, verbálního myšlení.

Osobnostní kvíz
Mobile App Test2Job motivates you to test numerical and logical thinking, but also examines the ability to understand text and sort information through 3 test kits. It also contains an English language test. The difficulty of all tests is similar to the tests KPMG Czech Republic uses in its tenders.

The app lets you compare results with others and share them on Facebook. At the same time, in a personality quiz you can find out what works best for you - whether in auditing, taxes, law or advice.

Test2Job ... An application that will help you to work your dreams.

Learn more about the app at http://www.test2job.com

Main application features:
English language test, numerical thinking, logical thinking, verbal thinking.

Personality quiz
Read more
Collapse
Loading…

What's New

- Úprava právních ujednání, drobná vylepšení
Read more
Collapse

Additional Information

Updated
June 1, 2021
Size
34M
Installs
10,000+
Current Version
3.1.2
Requires Android
5.0 and up
Content Rating
Everyone
Permissions
Offered By
KPMG Česká republika
©2022 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersAbout Google Play|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.