Test2job

Contains Ads
Translate the description into English (United States) using Google Translate?Translate the description back to Czech (Czechia)

Mobilní aplikace Test2Job zábavnou formou motivuje k prověření matematických znalostí, paměti, logického a analytického uvažování. Aplikace obsahuje testy z násobilky, krátkodobé paměti, číselných řad, rovnic, početních obrazců a multitaskingu. Obtížnost všech testů je obdobná, jako je tomu u testů, které KPMG Česká republika používá ve svých výběrových řízeních.

Aplikace umožňuje porovnat výsledky s ostatními a sdílet je na Facebooku. Kromě toho nabízí také přehledný kalendář náborových akcí KPMG v České republice a přehled aktuálních článků od zaměstnanců na blogu zpodpalubi.cz. V zábavném kvízu navíc zjistíte, zda se hodíte na pozici auditora, daňaře, či poradce.

Test2Job… Aplikace, která ti pomůže rozjet kariéru.

Další informace o aplikaci na http://www.test2job.cz

Hlavní funkce aplikace:
Testy matematických znalostí, paměti, logického a analytického uvažování
Testy z násobilky, krátkodobé paměti, číselných řad, rovnic, početních obrazců a multitaskingu
Mobile applications Test2Job motivates a fun way to test mathematical knowledge, memory, logical and analytical thinking. The application includes tests of multiplication, short-term memory, sequences of numbers, equations, numerical patterns and multitasking. The difficulty of the tests is similar, as is the case with tests that KPMG Czech Republic uses in its selection procedures.

The application allows you to compare results with others, and share it on Facebook. Besides offering a clear calendar of recruitment events KPMG in the Czech Republic and the list of current articles from employees to blog zpodpalubi.cz. In addition, fun quiz to see if you fit the position of auditor, international taxes, or counselor.

Test2Job ... application that will help you start a career.

For more information about the http://www.test2job.cz

Main application features:
Tests of mathematical knowledge, memory, logical and analytical thinking
Tests of multiplication, short-term memory, sequences of numbers, equations, numerical patterns and multitasking
Read more
Collapse
4.2
58 total
5
4
3
2
1
Loading...

What's New

Optimalizace aplikace a opravy chyb
Read more
Collapse

Additional Information

Updated
February 24, 2017
Size
14M
Installs
5,000+
Current Version
2.2.0
Requires Android
4.1 and up
Content Rating
Everyone
Permissions
Offered By
KPMG Česká republika
©2019 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersArtistsAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.