Hlášení GisOnline.cz

Translate the description into English (United States) using Google Translate?Translate the description back to Czech (Czechia)

Aplikace je určena pro zaslání podnětu příslušnému správci tématu na obci, která je zapojena do projektu. Pro zaslání podnětu musí být aktivována GPS v telefonu a dostupné připojení na internet. Podle aktuální polohy načte aplikace příslušnou obec a kategorie hlášení. Po výběru kategorie, připojení, nebo pořízení fotografie hlášeného jevu a doplnění popisu je podnět odeslán do databáze webové mapové aplikace GisOnline.cz a příslušnému správci je odeslán e-mail s oznámením nového hlášení. Správa hlášení probíhá v projektech GisOnline.cz

Hlášení lze odeslat pouze na území zapojených obcí: Sokolov, Hodonice, demo projekt Brno
The application is designed to send the complaint to the competent administrators subject to the village, which is involved in the project. To send the complaint must be GPS enabled phone and internet connection available. According to the current position loads the appropriate applications and categories of community reporting. After selecting a category, connections, or take a photo of the reported phenomenon and supplement the description of the complaint is sent to the database Web mapping applications GisOnline.cz and competent administrator is sent an e-mail notification of new messages. Management reports progress in projects GisOnline.cz

Messages can only be sent to the territory of the municipalities involved: Sokolov, Hodonice, demo project Brno
Read more
Collapse
Loading...

What's New

Nová verze aplikace pro zasílání podnětů do webové mapové aplikace GisOnline.cz.
Read more
Collapse

Additional Information

Updated
February 28, 2018
Size
14M
Installs
50+
Current Version
1.1.6
Requires Android
4.2 and up
Content Rating
Everyone
Permissions
Offered By
TopGis, s.r.o
©2019 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersArtistsAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.