ProblemReport

Translate the description into English (United States) using Google Translate?Translate the description back to Czech (Czechia)

Aplikace ProblemReport je určena k hlášení problémů a závad vyskytujících se na území zapojených měst a obcí. Provoz aplikace je možný na mobilním zařízení vybaveném GPS, fotoaparátem a přístupem na Internet. Pomocí aplikace můžete jednoduchým způsobem nahlásit problém – polohu určí zařízení samo pomocí GPS, doplníte zařazení problému do vybrané kategorie, připojíte fotografii a popis problému. Hlášení lze odeslat anonymně nebo můžete uvést Vaše jméno, příjmení a telefon. Aplikace sama provede odeslání problému příslušnému útvaru města, který Vaše podání vyřídí a pošle Vám zprávu na Vaši e-mailovou adresu.


ZAPOJENÁ MĚSTA A OBCE:
► Benešov nad Ploučnicí
► Česká Lípa
► Děčín
► Humpolec
► Králův Dvůr
► Kravaře
► Markvartice
► Přerov
► Šluknov
► Tetín
► Vratislavice nad Nisou
► Žebrák
► Bašť

Hlášení o problémech lze zadávat pouze na území měst a obcí, která se do služby poskytované touto aplikací, zapojila. Pokud se Vámi zjištěný problém vyskytuje mimo území pokryté touto službou, zkuste požádat příslušnou radnici o zapojení do projektu.


KATEGORIE PROBLÉMŮ
► Hřiště & sportoviště
► Chodník & komunikace
► Kanalizace
► Veřejná doprava
► Rušení nočního klidu
► Parkování
► Skládka & nepořádek
► Vandalismus
► Veřejná zeleň
► Veřejné osvětlení
► Ostatní


ZÁKAZNICKÁ PODPORA
Zákaznická podpora je určena k poradenství týkající se funkce aplikace. Nenahrazuje příslušné orgány měst a obcí vyřizující nahlášené problémy.
info@mawis.eu
+420 251 618 458

Aplikaci vytvořila společnost Intelis s.r.o.
The ProblemReport application is designed to report problems and bugs occurring in the territories of participating cities and municipalities. Application running is available on mobile devices equipped with GPS, camera and Internet access. You can report a problem with the application in a simple way - the location determines the device itself by GPS, adds the problem to the selected category, attaches the photo and describes the problem. The report can be sent anonymously or you can provide your name, surname and phone number. The application itself will send the problem to the appropriate department of the city that handles your submission and will send you a message to your e-mail address.


CASTED CITIES AND CITIES:
► Benešov nad Ploučnicí
► Česká Lípa
► Děčín
► Humpolec
► Králův Dvůr
► Kravaře
► Markvartice
► Prerov
► Sluknov
► Tetine
► Vratislavice nad Nisou
► Beggar
► Bašť

Reporting problems can only be entered on the territory of the cities and municipalities involved in the service provided by this application. If the problem you find is outside of the territory covered by this service, try asking the relevant city hall for involvement in the project.


PROBLEM CATEGORY
► Playground & sports fields
► Walkway & Communication
► Sewerage
► Public transport
► Cancel nightclub
► Parking
► Dump & clutter
► Vandalism
► Public Greenery
► Public lighting
► Others


CUSTOMER SUPPORT
Customer support is designed to provide advice on application functionality. It does not replace the competent authorities of towns and municipalities handling the reported problems.
info@mawis.eu
+420 251 618 458

The application was developed by Intelis s.r.o.
Read more
Collapse
3.8
44 total
5
4
3
2
1
Loading...

What's New

přidán nový jazyk - lotyšština
Read more
Collapse

Additional Information

Updated
February 1, 2016
Size
3.6M
Installs
1,000+
Current Version
2.0.2
Requires Android
2.3 and up
Content Rating
Everyone
Interactive Elements
Shares Info, Shares Location
Permissions
Offered By
Hrdlička, s.r.o.
©2019 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersArtistsAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.