Translate the description into English (United States) using Google Translate?Translate the description back to Czech (Czechia)

Aplikace ProblemReport je určena k hlášení problémů a závad vyskytujících se na území zapojených měst a obcí. Provoz aplikace je možný na mobilním zařízení vybaveném GPS, fotoaparátem a přístupem na Internet. Pomocí aplikace můžete jednoduchým způsobem nahlásit problém – polohu určí zařízení samo pomocí GPS, doplníte zařazení problému do vybrané kategorie, připojíte fotografii a popis problému. Hlášení lze odeslat anonymně nebo můžete uvést Vaše jméno, příjmení a telefon. Aplikace sama provede odeslání problému příslušnému útvaru města, který Vaše podání vyřídí a pošle Vám zprávu na Vaši e-mailovou adresu.


ZAPOJENÁ MĚSTA A OBCE:
► Česká Lípa
► Děčín
► Humpolec
► Kravaře
► Markvartice
► Šluknov
► Tetín
► Žebrák
► Bašť

Hlášení o problémech lze zadávat pouze na území měst a obcí, která se do služby poskytované touto aplikací, zapojila. Pokud se Vámi zjištěný problém vyskytuje mimo území pokryté touto službou, zkuste požádat příslušnou radnici o zapojení do projektu.


KATEGORIE PROBLÉMŮ
► Hřiště & sportoviště
► Chodník & komunikace
► Kanalizace
► Veřejná doprava
► Rušení nočního klidu
► Parkování
► Skládka & nepořádek
► Vandalismus
► Veřejná zeleň
► Veřejné osvětlení
► Ostatní


ZÁKAZNICKÁ PODPORA
Zákaznická podpora je určena k poradenství týkající se funkce aplikace. Nenahrazuje příslušné orgány měst a obcí vyřizující nahlášené problémy.
info@mawis.eu
+420 251 618 458

Aplikaci vytvořila společnost Intelis s.r.o.
The ProblemReport application is intended for reporting problems and defects occurring in the territory of involved cities and municipalities. Operation of the application is possible on a mobile device equipped with GPS, a camera and Internet access. Using the application, you can easily report a problem - the device will determine the location itself by GPS, add the problem to the selected category, attach a photo and describe the problem. The report can be sent anonymously or you can give your name, surname and telephone number. The application itself will send the problem to the appropriate city department, which will handle your submission and send you a message to your e-mail address.


INVOLVED CITIES AND MUNICIPALITIES:
► Ceska Lipa
► Děčín
► Humpolec
► Kravaře
► Markvartice
► Šluknov
► Tetín
► Beggar
► Bašť

Problem reports can only be submitted in the cities or towns that have joined the service provided by this app. If the problem you are experiencing is outside the area covered by this service, try to ask the relevant City Hall to join the project.


CATEGORIES OF PROBLEMS
► Playground & Sports
► Sidewalk & Communication
► Sewerage
► Public transport
► Interference at night
► Parking
► Landfill & Clutter
► Vandalism
► Public greenery
► Public lighting
► Other


CUSTOMER SUPPORT
Customer support is intended to advise you on the application's functionality. It does not replace the competent authorities of cities and municipalities dealing with reported problems.
info@mawis.eu
+420 251 618 458

The application was created by Intelis s.r.o.
Read more
Collapse
3.7
48 total
5
4
3
2
1
Loading…

What's New

přidán nový jazyk - lotyšština
Read more
Collapse

Additional Information

Updated
February 1, 2016
Size
3.6M
Installs
1,000+
Current Version
2.0.2
Requires Android
2.3 and up
Content Rating
Everyone
Interactive Elements
Shares Info, Shares Location
Permissions
Offered By
HRDLIČKA spol. s r.o.
©2021 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.