ProblemReport

Translate the description into English (United States) using Google Translate?Translate the description back to Czech (Czechia)

Aplikace ProblemReport je určena k hlášení problémů a závad vyskytujících se na území zapojených měst a obcí. Provoz aplikace je možný na mobilním zařízení vybaveném GPS, fotoaparátem a přístupem na Internet. Pomocí aplikace můžete jednoduchým způsobem nahlásit problém – polohu určí zařízení samo pomocí GPS, doplníte zařazení problému do vybrané kategorie, připojíte fotografii a popis problému. Hlášení lze odeslat anonymně nebo můžete uvést Vaše jméno, příjmení a telefon. Aplikace sama provede odeslání problému příslušnému útvaru města, který Vaše podání vyřídí a pošle Vám zprávu na Vaši e-mailovou adresu.


ZAPOJENÁ MĚSTA A OBCE:
► Benešov nad Ploučnicí
► Česká Lípa
► Děčín
► Humpolec
► Králův Dvůr
► Kravaře
► Markvartice
► Přerov
► Šluknov
► Tetín
► Vratislavice nad Nisou
► Žebrák

Hlášení o problémech lze zadávat pouze na území měst a obcí, která se do služby poskytované touto aplikací, zapojila. Pokud se Vámi zjištěný problém vyskytuje mimo území pokryté touto službou, zkuste požádat příslušnou radnici o zapojení do projektu.


KATEGORIE PROBLÉMŮ
► Hřiště & sportoviště
► Chodník & komunikace
► Kanalizace
► Veřejná doprava
► Rušení nočního klidu
► Parkování
► Skládka & nepořádek
► Vandalismus
► Veřejná zeleň
► Veřejné osvětlení
► Ostatní


ZÁKAZNICKÁ PODPORA
Zákaznická podpora je určena k poradenství týkající se funkce aplikace. Nenahrazuje příslušné orgány měst a obcí vyřizující nahlášené problémy.
info@mawis.eu
+420 251 618 458

Aplikaci vytvořila společnost Intelis s.r.o.
ProblemReport application is designed to report problems and faults occurring in the participating municipalities. Operation of the application is possible on a mobile device equipped with GPS, camera and Internet access. Using the application, you can easily report a problem - determines the position of the device itself using GPS, add to the problem of inclusion in the selected category, attach photo and description of the problem. Messages can be sent anonymously, or you can specify your name and phone. The application itself performs sending the issue to the relevant department of the city, which handled your submission and send you a message on your e-mail address.


Involved cities and villages:
► Benesov nad Ploučnicí
► Czech Lipa
► Decin
► Humpolec
► King's Court
► Kravaře
► Markvartice
► Prerov
► Šluknov
► Tetín
► Vratislavice nad Nisou
► Beggar

Problem reports can be entered only in the towns and villages that the service provided by this application involved. If you detected a problem occurs outside the territory covered by the service, try to apply the appropriate hall for involvement in the project.


CATEGORIES OF PROBLEMS
► Courses & sports
► Sidewalk & Communications
► Sanitation
► Public Transport
► Interference curfew
► Parking
► Landfill & Disorder
► Vandalism
► Greenery
► Public lighting
► Other


CUSTOMER SUPPORT
Customer support is intended to be advice relating to application functions. It does not replace the competent authorities of cities and municipalities attending to the problems reported.
info@mawis.eu
+420 251 618 458

An application created by Intelis Ltd.
Read more
4.0
41 total
5
4
3
2
1
Loading...

What's New

přidán nový jazyk - lotyšština
Read more

Additional Information

Updated
February 1, 2016
Size
3.6M
Installs
1,000+
Current Version
2.0.2
Requires Android
2.3 and up
Content Rating
Everyone
Interactive Elements
Shares Info, Shares Location
Permissions
Offered By
Hrdlička, s.r.o.
©2018 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersArtistsAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.