Translate the description into English (United States) using Google Translate?Translate the description back to Czech (Czechia)

Připravte fakturu na pár tapnutí, pracujte s ceníky i kontakty a hlavně mějte přehled o všech dokladech kdekoliv a kdykoliv. Díky mobilní aplikaci to zvládnete pohodlně a za pár sekund.


= Vlastnosti a funkce ===

- Rychlé a snadné vystavení faktury
- Možnost uložit fakturu do PDF a odeslat klientovi
- Snadný přístup k vystaveným fakturám
- Možnost pracovat s ceníkem, kontakty a dalšími funkcemi
- Faktury jednoduše stáhnete do účetního systému
- Možnost fakturovat i na cestách
- Vytvořeno na míru pro Android


Registrujte se na webu www.idoklad.cz, stáhněte si aplikaci on-line fakturační služby iDoklad a připravujte faktury kdekoliv a kdykoliv se vám to hodí. Klasickou verzi služby najdete na adrese www.idoklad.cz


= O službě ===

iDoklad je největší on-line fakturační služba ve střední Evropě. Využívá ji víc než 180 000 živnostníků a podnikatelů. Usnadňuje nejen fakturaci, ale také přípravu a podání daňového přiznání. Díky přehledným grafům vám navíc dá přehled o vašich příjmech i nákladech.


= Vyzkoušejte ===

Děkujeme, že máte zájem o mobilní aplikaci služby iDoklad. Zajímá nás, co na ni říkáte, a proto budeme rádi, když nám pošlete své hodnocení a poznámky. Stačí napsat na e-mail info@idoklad.cz.


= Upozornění ===

Aplikace může vykazovat nesprávné fungování na zařízeních značky Xiaomi. Jak nastavit tyto telefony najdete v manuálu služby zde: https://www.idoklad.cz/pub/Help/index.html?1_nastaveni_idokladu_v_telefonu_xiaomi.html
Prepare an invoice for a couple of the tap, work with price lists and contacts and most importantly keep track of all documents anywhere, anytime. Thanks to the mobile application, you can do it comfortably and in a few seconds.


= Features ===

- Quick and easy invoice issue
- Ability to save an invoice in PDF and send to the client
- Easy access to invoices issued
- Ability to work with price list, contacts and other features
- Invoices simply download to the accounting system
- Ability to charge on the go
- Created tailored for Android


Sign up for www.idoklad.cz site, download the application online billing service iDoklad and prepare invoices wherever and whenever it suits you. The classic version of the service, visit www.idoklad.cz


About === =

iDoklad is the largest online billing service in Central Europe. It employs more than 180,000 businessmen and entrepreneurs. Not only facilitates invoicing, as well as preparing and filing tax returns. Thanks to the clear graphs give you an extra track of your income and expenses.


Try === =

Thank you for your interest in mobile application services iDoklad. We are interested in what you say to her, so we encourage you to send us your comments and ratings. Just write an e-mail info@idoklad.cz.


=== = Warning

Applications may exhibit a malfunction on equipment brand Xiaomi. How to set up these phones can be found in the manual service here: https://www.idoklad.cz/pub/Help/index.html?1_nastaveni_idokladu_v_telefonu_xiaomi.html
Read more
Collapse
2.7
386 total
5
4
3
2
1
Loading...

What's New

Úprava slovenských textů. Oprava drobných chyb.
Read more
Collapse

Additional Information

Updated
December 5, 2016
Size
2.1M
Installs
10,000+
Current Version
2.1.1
Requires Android
2.3.3 and up
Content Rating
Everyone
Permissions
Offered By
Solitea Česká republika, a.s.
Developer
Drobného 49 Brno 602 00
©2019 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersArtistsAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.