Bakaláři - oficiální aplikace

Translate the description into English (United States) using Google Translate?Translate the description back to Czech (Czechia)

Oficiální aplikace pro jednodušší přístup k systému Bakaláři na mobilních zařízeních. Určena je pro rodiče, žáky a učitele na školách, které používají systém Bakaláři – programy pro školní administrativu. Aplikace umožňuje přístup k zobrazování známek, rozvrhu a suplování, domácích úkolů, absence, komunikaci mezi rodiči a školou a další informace podobně jako ve webové aplikaci.

Výhody:
- uživatel na svém zařízení může být připojen bez každodenního přihlašování
- pohodlné ovládání – vytvořeno přímo pro Android 4.0 (a vyšší)
- bezplatné používání
- režim offline umožní stáhnout data doma a pak ve škole prohlížet např. rozvrh a suplování bez nutnosti být stále připojen k internetu
- pro rodiče pohodlné přepínání mezi účty více dětí i na různých školách, nebo pro situaci, kdy je učitel zároveň rodič

Pro přihlášení použijte adresu serveru získanou z URL řádku vašeho prohlížeče např. http://www.naseskola.cz/bakaweb, nebo v aplikaci vyberte ze seznamu škol. Login a heslo použijete stejné jako pro dosavadní internetovou verzi Bakalářů.
The official application for easy access to the bachelors on mobile devices. It is designed for parents, pupils and teachers at schools that use the system bachelors - programs for school administration. This application provides access to display signs, schedules and supply work, homework, absences, communication between parents and schools, and other information like the Web application.

Benefits:
- User on your device can be connected without daily log
- Convenient control - created specifically for Android 4.0 (and higher)
- Free use
- Offline to download data at home and then at school for example view. Supplementation schedule and without having to be constantly connected to the Internet
- Parents convenient switching between accounts and more children to different schools, or for when the teacher is also a parent

To subscribe, use the server address derived from the URL bar of your browser eg. Http://www.naseskola.cz/bakaweb, or in select from the list of schools. Login and password you use the same as for the previous version of Internet Bakaláøi.
Read more
Collapse
2.8
14,036 total
5
4
3
2
1
Loading...

What's New

Opravy pro novější systémy Android:
- výběr školy při přihlašování
- notifikace
Read more
Collapse

Additional Information

Updated
May 27, 2019
Size
7.5M
Installs
1,000,000+
Current Version
1.11.18
Requires Android
4.0.3 and up
Content Rating
Everyone
Permissions
Offered By
Bakaláři software s.r.o.
©2020 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersArtistsAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.