Cenová mapa Prahy

Translate the description into English (United States) using Google Translate?Translate the description back to Czech (Czechia)

Mobilní aplikace Cenová mapa stavebních pozemků zobrazuje grafickou část vyhlášky č. 32/1998 v platném znění, která slouží ke zjištění administrativní ceny stavebních pozemků na území hl. m. Prahy. Zobrazené údaje mají informativní charakter a při zjišťování administrativních cen stavebních pozemků je nutné postupovat dle jednotlivých ustanovení výše uvedené vyhlášky.

Aplikace má jednoduché, intuitivní ovládání a jsou v ní k dispozici informace o ceně pozemku, adrese a parcele s možností propojení do webové aplikace „Nahlížení do katastru nemovitostí“, kterou provozuje Český úřad zeměměřický a katastrální.

Grafickou prezentaci cenové mapy je možné stáhnout do mobilního zařízení pro použití v režimu offline (tento režim umožňuje práci s aplikací bez připojení k internetu). V případě vydání aktualizace dat je možné prostřednictvím přehledného rozhraní data v aplikaci aktualizovat.

V neposlední řadě aplikace umožňuje využívání základních funkcí mobilních mapových aplikací jakou je například určování aktuální polohy uživatele v mapě a ukládání oblíbených lokalit.
Mobile application Price map of building plots shows a graphic of the Decree no. 32/1998, as amended, which is used to determine the administrative price of building land in the City. m. Prague. Displayed data are indicative and identify administrative building land prices is necessary to follow the various provisions of the Decree.

The application has a simple, intuitive and it provides information on the price of land, at a plot with links to Web Applications "Inspection of the cadastre", which operates the Czech Office for Surveying, Mapping and Cadastre.

Graphical presentation of price maps can be downloaded to your mobile device for offline use (this mode allows you to work with the application without an Internet connection). In the case of the release of data it is possible via an easy interface data in update.

Finally, the application allows you to use the basic functions of mobile mapping applications such as the determination of the user's current location on the map and save favorite locations.
Read more
Collapse
2.2
13 total
5
4
3
2
1
Loading...

What's New

- Přidána podpora pro nové verze opračního systému Android
- Aktualizovány mapové podklady
- Oprava chyb
Read more
Collapse

Additional Information

Updated
April 8, 2019
Size
7.3M
Installs
1,000+
Current Version
0.0.9
Requires Android
4.4 and up
Content Rating
Everyone
Permissions
Offered By
IPR Praha
©2019 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersArtistsAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.