Kukuřičáci

42
Translate the description into English (United States) using Google Translate?Translate the description back to Czech (Czechia)

Kukuřičáci se schovávají v 30 skutečných kukuřičných bludištích po celé České republice. Úkolem hry je přijít do bludiště a co nejrychleji najít 8 QR kódů umístěných na herních tabulích, nasnímat je mobilem a dostat se ven z bludiště. Buďte nejrychlejší v Mistrovství v bloudění, více informací naleznete na www.kukuricaci.cz/hrat


U každého bludiště je domek, kde si zakoupíte vstupenku a vyzkoušíte si pomocí zkušebního QR kódu, zda vám aplikace funguje. Až budete připraveni, načtete startovní QR kód u vchodu do bludiště a můžete začít soutěžit! Cílem hry je vyhledat 8 herních tabulí s QR kódy, které v aplikaci načtete, čímž se zaznamená váš čas a číslo herní tabule. Díky tomu budete vědět, jak jste rychlí a jaké herní tabule vám zbývá najít. Pokud některou z herních tabulí neobjevíte, stále máte šanci dostat se mezi nejlepší, ve výsledcích vám však bude připočítána penalizace obdobně jako v biatlonu. Při výstupu z bludiště načtete cílový QR kód a aplikace vás poté vyzve uložení výsledků společně s vaší přezdívkou.

Najdi je všechny a dostaň se ven! Buď první v celé České republice!

Přehled všech bludišť naleznete na webu www.kukuricaci.cz/prehled-bludist
Kukuřičáci hiding in corn actual 30 dungeons throughout the Czech Republic. The task of the game is to come into the maze as quickly as possible to find 8 QR codes placed on the game board, is to scan cell phone and get out of the maze. Be the fastest in the championship wandering more information, visit www.kukuricaci.cz/hrat


Each maze is a house where you buy a ticket and try to test using a QR code that you application works. When you're ready to load the starting QR code at the entrance to the maze and you can start to compete! The goal is to find 8 game boards with QR codes in load, thereby record your time and the number of game boards. Now you know how fast you are and what you have left the game board to find. If one of the game boards do not find, you still have a chance to be among the best in the results, but you will be credited penalty, as in biathlon. When you exit the maze to retrieve the target QR code and the application will then ask you save the results together with your nickname.

Find them all and get out! Be the first in the Czech Republic!

Overview of mazes, visit www.kukuricaci.cz/prehled-bludist
Read more
Collapse
3.3
42 total
5
4
3
2
1
Loading…

What's New

Vylepšené odesílání dat
Read more
Collapse

Additional Information

Updated
July 6, 2019
Size
1.2M
Installs
10,000+
Current Version
1.1.1
Requires Android
2.3 and up
Content Rating
Everyone
Permissions
Offered By
CMC Group
©2020 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.