Lepší místo

Translate the description into English (United States) using Google Translate?Translate the description back to Czech (Czechia)

Chceš upozornit na rozbité hřiště v ulici, nepořádek za rohem či chybějící přechod? Nebo máš nápad, jak využít plácek za domem? Stačí místo vyfotit a popsat, v čem je problém. Aplikace každý TIP na zlepšení doručí na úřad. Jednoduše jej ale také lze sdílet, komentovat, sledovat jeho vývoj. Nebo se k problému přihlásit a pomoci jej vyřešit. Ať už radou, vlastníma rukama či penězi. Ať už jako občan, aktivista, úředník, starosta nebo firma. Každá pomoc je důležitá a podstatná. Proč to nezkusit?

Klíčová slova: "lepší místo, veřejný prostor, podnět, radnice, úřad, město, obec, nahlásit, CSR, public space, better place, lepsi misto, verejny prostor
If you want to draw attention to the broken ground in the street, mess around the corner or missing transition? Or do you have an idea how to use the commons for the house? Just a place to take a picture and describe what the problem is. Application of each TIP to deliver improvements to the office. Simply plug it but also to share, comment, follow its development. Or sign problem and help solve it. Whether council with their own hands and money. Whether as a citizen activist, clerk, mayor or company. Any help is important and essential. Why not try it?

Key words: "a better place, public space, complaint, town hall, office, city, town, report, CSR, public space, better place, a better place, public space
Read more
Collapse
2.7
219 total
5
4
3
2
1
Loading…

What's New

Stáhněte si novou aplikaci Zlepšeme Česko a získejte spoustu nových a užitečných funkcí.
Read more
Collapse

Additional Information

Updated
November 30, 2018
Size
2.2M
Installs
5,000+
Current Version
2.0.0
Requires Android
4.0.3 and up
Content Rating
Everyone
Interactive Elements
Users Interact, Shares Info
Permissions
Offered By
BIOPORT Software Labs
©2020 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersArtistsAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.