Medard

413
Translate the description into English (United States) using Google Translate?Translate the description back to Czech (Czechia)

Stránky www.medard-online.cz zobrazují aktuální předpověď počasí pro ČR, SK a Evropu v grafické podobě mapek. Předpovědi jsou výstupem numerického modelu WRF s horizontálním rozlišením 3 km pro ČR a 9 km pro EU. Medard je oficiální aplikace pro systém Android, která ulehčuje prohlížení předpovědí v mobilních telefonech a tabletech.

Více informací o projektu Medard získáte na stránkách
http://www.medard-online.cz.VAROVÁNÍ 1: Prosím, hlídejte si množství přenesených dat. Doporučujeme používat aplikaci s Wi-Fi připojením.

VAROVÁNÍ 2: Aplikace používá výstupy ze stejného numerického modelu, jako současná beta verze na www.medard-online.cz. Může proto docházet k rozdílům v předpovědích oproti stávájící (staré) verzi na webových stránkách.
Pages www.medard-online.cz show the current weather forecast for the Czech Republic, Slovakia and Europe in graphical form charts. Forecasts are output numerical model WRF with a horizontal resolution of 3 km to 9 km and the Czech Republic to the EU. Medard is the official app for Android, which facilitates viewing predictions in mobile phones and tablets.

More information about the project, visit Medard
http://www.medard-online.cz.WARNING 1: Please watch the amount of data transferred. Recommended to use a Wi-Fi connection.

WARNING 2: The application uses output from the same numerical model as the current beta version on www.medard-online.cz. This may occur because of differences in weather compared to the current (old) version of the website.
Read more
Collapse
2.9
413 total
5
4
3
2
1
Loading…

What's New

Verze 1.3a:
- upozornění na novou aplikaci "Medard Online"
- upozornění na chystané ukončení provozu této aplikace
- zpřístupnění pro Android 8.0
Verze 1.3:
- zpřístupnění pro Android 6.0
- zobrazení menu na nových Androidech
- přejetí obrázku shora dolů a naopak mění doménu/rozlišení
- dialogy Nápověda a Info lze vypnout klávesou zpět
Verze 1.2.2:
- zpřístupnění na Android 4.4
Verze 1.2.1:
- oprava ukončeni animace
- zpřístupnění na Android 4.3
Read more
Collapse

Additional Information

Updated
August 9, 2017
Size
572k
Installs
50,000+
Current Version
1.3
Requires Android
2.1 - 8.0
Content Rating
Everyone
Permissions
Offered By
Medard
©2020 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.