Agent v kapse

Translate the description into English (United States) using Google Translate?Translate the description back to Czech (Czechia)

"Jsi v úzkých? S touto aplikací máš doslova v kapse poradnu, užitečné kontakty i praktické nástroje pro chvíle, kdy začíná jít do tuhého. Kromě instrukcí a tipů, co si počít v obtížných situacích, v ní najdeš například simulovaný hovor (díky němuž můžeš předstírat telefonát s drsným tátou) nebo výrazný alarm (s nímž se dá zastrašit obtěžující člověk nebo třeba agresivní pes).

Vždy však pamatuj na to, že Agent v kapse tvoji situaci nemůže znát zcela – v něčem může být podobná ostatním, ale v něčem bude vždy jedinečná. Kromě rad a doporučení řečených v aplikaci se proto vždy zkus obrátit se ještě na někoho dalšího, kdo tvoji situaci bude moci poznat lépe. Kdo by tím dalším mohl nebo měl být, v aplikaci najdeš také."
"Are you close? With this application, you are literally in your pocket counseling, useful contacts and practical tools for the moment is getting tough. In addition to the instructions and tips on what to do in difficult situations, it can find, for example, a simulated call (thanks to which you can pretend phone call with a rough dad) or a distinctive alarm (with whom he can intimidate the person harassing or even aggressive dog).

However, always remember that the agent in the pocket of your situation can not know completely - something may be similar to others, but something will always be unique. In addition to the advice and recommendations of the said application is therefore always try to turn even more to someone else who your situation will be able to know better. Who would be the next one could, or should be, in find, too. "
Read more
Collapse
4.6
259 total
5
4
3
2
1
Loading...

What's New

Korektura simulovaného hovoru.
Read more
Collapse

Additional Information

Updated
January 18, 2018
Size
63M
Installs
10,000+
Current Version
1.0.5
Requires Android
4.3 and up
Content Rating
Everyone
Interactive Elements
Users Interact, Shares Location
Permissions
Offered By
Česká televize
Developer
Česká televize Kavčí Hory 140 70 Praha Česká republika
©2019 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersArtistsAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.