Farma v kapse

Translate the description into English (United States) using Google Translate?Translate the description back to Czech (Czechia)

Farma v kapse je váš průvodce na cestách farmářským světem. Ať cestujete v ČR kamkoli, pomůže vám po cestě najít kvalitní farmářské potraviny, místa, kde se prodávají, a lidi, kteří je s láskou ke kvalitě vyrábějí.

Farma v kapse je portál a mobilní aplikace mapující lokální zdroje poctivých potravin. Najdete zde aktuální informace o jednotlivých farmářích, farmářských potravinách, trzích a výrobcích a objevíte díky ní lokální farmáře ve vašem okolí, kteří produkují přesně to, co hledáte. Na profilu každého farmáře najdete označení kategorií, podle toho, jaký typ potravin produkuje.

Různorodé možnosti vyhledávání vám umožní hledat místa, kde koupíte kvalitní potraviny nejen ve vašem aktuálním okolí, ale hlavně podél cesty, na kterou se plánujete vydat.

Režimy vyhledávání:
- Podél trasy
- V okolí bodu
- Podle kategorie nebo podrobných tagů
- Full-text

Ve Farmě v kapse aktuálně najdete přes 1000 farmářů a prodejních míst, kde lze jejich produkci koupit. Farmáři jsou pro nás malopěstitelé, malovýrobci, zahrádkáři, a další producenti kvalitních potravin, které nabízejí k prodeji. Počítáme mezi ně tedy i ty, kteří ve skutečnosti nemají farmu, ale třeba sad, vinohrad, včelín nebo jen zahrádku. Důležité je pro nás zejména to, že jsou místní a jejich produkce je kvalitní.

V aplikaci i na webu máte možnost se zaregistrovat, ukládat si oblíbené prodejce a sdílet vaše zkušenosti s ostatními uživateli.
The farm is in the pocket of your traveling companion farmer's world. Whether you are traveling anywhere in the Czech Republic will help you along the way to find a quality farm food, a place where they sell, and people who love the quality of the produce.
  
The farm is in the pocket of portal and mobile applications for mapping, local resources honest food. You will find current information about individual farmers, farmers' food markets and products, and discover through her local farmers in your area who produce exactly what you are looking for. The profile of each farmer refer designation categories, depending on the type of food produced.

Diverse search option lets you find places where you can buy quality food, not only in your current surroundings, but mainly along the road on which you plan to release.

Search modes:
- Along the route
- In the vicinity of the point
- According to the category or tags depth
- Full-text

Farm in the pocket currently over 1,000 farmers and outlets where you can buy their produce. Farmers are our malopěstitelé, small-scale producers, gardeners and other producers of quality food they offer for sale. We count among them, even those who do not really have a farm, but must orchard, vineyard, apiary, or a garden. Importantly for us, especially that they are local and their production is of high quality.

In the application, and the Web you have the option to register, save your favorite retailer and share your experiences with other users.
Read more
Collapse
3.1
39 total
5
4
3
2
1
Loading...

What's New

- drobné úpravy v uživatelském rozhraní
- zlepšení rychlosti aplikace v seznamech
Read more
Collapse

Additional Information

Updated
January 11, 2016
Size
29M
Installs
1,000+
Current Version
1.1.1
Requires Android
4.0.3 and up
Content Rating
Everyone
Permissions
Offered By
PRIA SYSTEM
Developer
Nad Stráněmi 5656 76005 Zlín Česká republika
©2019 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersArtistsAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.