miniPOS - EET pokladna

Translate the description into English (United States) using Google Translate?Translate the description back to Czech (Czechia)

Ahoj, tady miniPOS. Geniálně jednoduchá pokladna pro obchody, služby, řemesla, restaurace, bary, kavárny, ubytovací a gastro provozy. Dobře posloužím tam, kde je třeba rychle prodávat a nezdržovat se zbytečnostmi. Vytvořili mě tak, abych každý prodej zvládla na pár kliků. Umím také elektronickou evidenci tržeb, lidi tomu říkají EET.

Podívejte se na moje skvělé funkce!

- rychlý prodej jako na staré kase
- položkový prodej z ceníku
- prodej pomocí čárových kódů
- přijímání objednávek na stoly
- tisk objednávek do kuchyně
- pojmenované účty (třeba jídlo na rozvoz)
- přesouvání hostů
- rozdělení účtu
- účtování na směny
- historie dokladů
- storno dokladů
- příjem a výdej hotovosti
- přehled tržeb
- platba cizí měnou

Co je ale úžasné, že se vám budu líbit a jistě si mě zamilujete. To proto, že je radost se mnou prodávat. Jsem taková jednoduchá, ale moc fajn :-)

Kdybyste hledali sklady, tak ty zatím neumím. Říkám to narovinu. Ono by se to stejně brzy provalilo. Ale jinak počítám dobře a kdyby vám to stačilo, tak si u každého zboží můžete zadat i nákupní cenu. Umím pak vypočítat zisk na prodejích. Informace ze zákulisí ale je, že na skladech se už pracuje a budou během února.

Pomůžu vám s počítáním. Jsem sice jednoduchá, ale nejsem úplně blond. Když bude zákazník platit cizí měnou, spočítám vám, kolik má vrátit v korunách. To se hodí, ne? Při denní uzávěrce nemusíte sčítat na papírku, spočítat mince a bankovky umím sama. Výčetku hotovosti vám i vytisknu. Pro šéfa aby měl radost.

Jsem plná skvělých vychytávek. Třeba při prodeji můžete zboží vyhledat i podle názvu. Stačí zadat pár písmenek a najdu co potřebujete. Oblíbené položky si označte hvězdičkou a budete je mít vždy po ruce.

Co neumím já, s tím mi pomůže kolega server. Sedí někde v cloudu. Posílám mu všechny účtenky a on s nimi umí divy. Hledat, třídit, filtrovat, různě sčítat, tisknout a exportovat. Kdybych náhodou něco zapomněla nebo jste mě někde ztratili (to prosím nedělejte) tak server má všechno u sebe pod zámkem a pod kontrolou. Všechny účtenky zálohuje a archivuje.

Konec čtení. Vyzkoušejte si mě!

Vaše pokladna miniPOS :-)
Hey, here Minipos. Ingeniously simple cash register for shops, services, crafts, restaurants, bars, cafes, accommodation and catering operations. I serve well, where it is necessary to sell quickly and are not to impede useless. They created me so that I managed to sell every couple of clicks. They can also electronically records of sales people call it EET.

Look at my great features!

- Quick sale as the old cash register
- Itemized price list of sale
- Sale via barcodes
- Taking orders for the tables
- Print orders to the kitchen
- Named accounts (like meals on delivery)
- Moving guests
- Distribution account
- Accounting shift
- History documents
- Cancellation of documents
- Cash recycling
- Revenue Report
- Payment in foreign currency

But what is amazing that you'll enjoy and certainly I love. This is because it is a joy to me to sell. I was such a simple, but very nice :-)

If you were looking for warehouses, so you still can not. I call it Narovinu. It would just as soon come out. But otherwise I count well, and if you do enough, so for each product can also enter the purchase price. I can then calculate the profit on sales. Information from backstage but that warehouses are already working and will be in February.

Let me help you with counting. Although I am single, but I'm not completely blond. When customers pay in foreign currency, I will calculate how much to return in crowns. That fits, right? When day deadline need not add to the paper, count coins and bills I can myself. A slip of cash and you can print. Boss make him happy.

I am full of great goodies. Perhaps the sale of goods can also search by name. Just type a few letters and find what you need. Favourites mark the star, and you'll always have on hand.

What can not I, with my colleague will help server. Sitting somewhere in the cloud. I send him all the bills and he does wonders with them. Search, sort, filter, add differently, printed and exported. If I accidentally forgot something or you lost me somewhere (please do), so the server has it all together under lock and key and under control. All bills backed up and archived.

End of reading. Try me!

Your cash register Minipos :-)
Read more
Collapse
3.8
35 total
5
4
3
2
1
Loading...

What's New

Opravy chyb
Read more
Collapse

Additional Information

Updated
October 30, 2017
Size
8.9M
Installs
1,000+
Current Version
0.82
Requires Android
4.1 and up
Content Rating
Everyone
Permissions
Offered By
QUITEC s.r.o.
Developer
Na Vyhlídce 1291 252 10 Mníšek pod Brdy
©2019 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersArtistsAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.