Paleta potravin fotopomocník

Translate the description into English (United States) using Google Translate?Translate the description back to Czech (Czechia)

Staňte se vyslanci dobrého jídla a začněte rozšiřovat přehled potravin spolu s námi. Podívejte se do své ledničky, mrazničky, spíže nebo baru, vyfoťte čárový kód a ověřte si, zda v ruce nedržíte právě produkt, který v databázi chybí. Mobilní aplikace slouží prozatím jako pomocník k webové aplikaci a usnadňuje nahrávání fotografií na web. Samotné vkládání potravin do databáze probíhá na webových stránkách Palety potravin, kde také naleznete na jednom místě všechny důležité informace o potravinách. Databázi tvoříme my všichni, jen díky tomu dokážeme pokrýt celý trh. Vždyť každému z nás chutná něco jiného a navíc se můžeme podělit o své zkušenosti s potravinami, které ochutnáme, hodnotit je či si vyhledávat potraviny, které nám budou vyhovovat z hlediska složení. Spousta z nás má alergii na některé ingredience nebo intoleranci na určitou složku v jídle. Pojďme si vzájemně pomoci tím, že vytvoříme trh s potravinami transparentnější.

Podrobné informace o potravinách včetně vyhledávače naleznete na www.paletapotravin.cz

TVOŘÍME SVĚT POTRAVIN NA JEDNOM MÍSTĚ.
Pojďte s námi do toho!
Become ambassadors of good food and begin to expand overview of food with us. Look in your refrigerator, freezer, pantry, or bar, take a picture of the barcode and verify that the hand not holding the right product in the database are missing. Mobile application for the time being as a helper application to the Web and facilitates uploading photos to the web. Food inserting itself in the database on the website of pallets of food, where you will also find in one place all relevant information about food. We create a database of all of us, just because we can cover the entire market. For each of us a taste of something different and, moreover, we can share our experiences with foods that taste, evaluate them and to look for foods that will suit us in terms of composition. Many of us have allergies to certain ingredients or intolerance to certain ingredients in food. Let's help each other by making food market more transparent.

Detailed information on food, including search engines, visit the www.paletapotravin.cz

WE CREATE THE WORLD FOOD IN ONE PLACE.
Come with us in it!
Read more

Reviews

3.9
7 total
55
4
3
2
12
Loading...

Additional Information

Updated
December 30, 2015
Size
4.5M
Installs
100+
Current Version
1.0
Requires Android
4.0 and up
Content Rating
Everyone
Interactive Elements
Users Interact
Permissions
Offered By
Reinto s.r.o.
Developer
Olomoucká 166 627 00 Brno-Černovice Czech republic
©2018 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersArtistsAbout Google
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.