Průvodce Mikulovem

Translate the description into English (United States) using Google Translate?Translate the description back to Czech (Czechia)

Turistický průvodce Mikulovem je užitečným pomocníkem pro každého milovníka poznávání. Obsahuje řadu stezek, navigaci k památkám i seznam všech kulturních akcí.

Co vše průvodce umí?

- Poznejte Mikulov pomocí tematických stezek. Můžete si vybrat putování za vínem, procházku galeriemi, historií či křesťanskými památkami. Zaujmou jistě i trasy, které vás seznámí s bohatou židovskou historií.
- Procházky jsme rozdělili podle náročnosti. Můžete volit mezi třemi stupni. Od lehké, kterou budete moci absolvovat i s kočárkem, až po těžkou trasu na Svatý kopeček.
- Zajímavosti si můžete projít podle trasy nebo si jen vybrat ze seznamu turistických cílů a vydat se za poznáním Mikulova po vlastní ose.
- Každý turistický cíl obsahuje nejen fotografii místa a popis, ale také informaci o tom, jak daleko se od něj momentálně nacházíte a možnost nechat se k bodu navigovat.
- Průvodce myslí i na aktuální dění a proto v něm najdete užitečný kalendář, který obsahuje všechny kulturní akce, které se ve městě konají.
Mikulov Tourist guide is a useful tool for any lover of learning. It contains a number of trails to navigate sites and a list of cultural events.

What you can guide?

- Meet Mikulov using thematic trails. You can choose wine pilgrimage, walking the galleries, history and Christian monuments. Certainly interesting routes that will acquaint you with a rich Jewish history.
- Walks are divided by difficulty. You can choose between three levels. From the light, you will be able to complete even with a stroller, to heavy route on the Holy Hill.
- Things you can walk along the route or just choose from the list of tourist destinations and set off to explore on your own Mikulov.
- Every tourist destination not only contains the photo and description of the place, but also information on how far it is from your current location and the option to navigate to the point.
- Guide thinks of current events and therefore find it useful calendar that includes all cultural events that are held in the town.
Read more
Collapse
3.4
5 total
5
4
3
2
1
Loading...

What's New

Opravy chyb
Read more
Collapse

Additional Information

Updated
July 3, 2018
Size
6.8M
Installs
100+
Current Version
1.02
Requires Android
5.0 and up
Content Rating
Everyone
Permissions
Offered By
Reinto s.r.o.
Developer
Heršpická 813/5 639 00 Brno Czech republic
©2019 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersArtistsAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.