Rýmovač - vyhledávač rýmů

Contains Ads
Translate the description into English (United States) using Google Translate?Translate the description back to Czech (Czechia)

Popis aplikace níže.

UPOZORNĚNÍ: Předem upozorňujeme, že tato aplikace zatím nepodporuje všechny funkce, které jsou dostupné na webu Rýmovač.cz. V appce se tedy nelze přihlašovat do uživatelských účtů a rovněž nelze číst, psát či komentovat básně. Appku postupně zdokonalujeme a máme v plánu další funkce přidávat.

POPIS APLIKACE:

Chcete napsat báseň k narozeninám, báseň ke svátku, báseň k Vánocům, báseň pro svou polovičku či báseň jen tak? Snažíte se vymyslet rým k nějakému slovu a nic Vás nenapadá? Zapomeňte na zdlouhavé googlení rýmů a začněte používat aplikaci Rýmovač!

Aplikace vznikla z webové stránky https://rymovac.cz, která obsahuje nástroj pro psaní básní. Rýmy se vyhledávají podle fonetické podoby slov a vyhledávač zdokonalujeme na základě zpětných vazeb k rýmům.

PROČ POUŽÍVAT RÝMOVAČ?

- RYCHLÉ VYHLEDÁVÁNÍ ČESKÝCH RÝMŮ: Tato aplikace je nejpohodlnější a nejrychlejší způsob, jak vyhledávat rýmy na slova. Rýmy se vyhledávají v databázi o 1,000,000+ slovech podle jejich fonetické podoby a se zapracování uživatelských hodnocení.

- NASTAVENÍ PŘESNOSTI RÝMOVÁNÍ: Je možné nastavit, na kolik posledních písmen se mají vyhledaná slova rýmovat.

- NEJHLEDANĚJŠÍ RÝMY: Inspirujte se ve Vašich básních tím, co hledají ostatní, a podívejte se na seznam dnes nejhledanějších a celkově nejhledanějších rýmů.

- POSLEDNÍ HLEDÁNÍ: Je možné se pár kliknutími vrátit k tomu, co jste hledali v minulosti.

- HODNOCENÍ RÝMŮ: Náš vyhledávací algoritmus není člověk a nějaké rýmy se mu povedou lépe a jiné hůře. Proto je možnost rýmy v aplikaci hodnotit a na základě toho vyhledávací algoritmus zdokonalujeme. Chceme vyhledávač neustále vylepšovat a budeme rádi, když nám s tím pomůžete.

- PŘIDÁNÍ NOVÉHO RÝMU: Pokud nějaký rým není ve výsledcích hledání, jednoduše ho můžete doporučit a my ho velmi rádi přidáme do databáze slov.

-----

Potěší nás, když od Vás uslyšíme. Pošlete nám prosím zpětnou vazbu, připomínky či nápady na následující email:

developer@rymovac.cz
Application description below.

WARNING: Please note in advance that this application does not yet support all the features that are available on the Rýmovač.cz website. Therefore, it is not possible to log in to user accounts in the app and it is also not possible to read, write or comment on poems. We are gradually improving the app and we plan to add more features.

APPLICATION DESCRIPTION:

Do you want to write a poem for a birthday, a poem for a holiday, a poem for Christmas, a poem for your half or a poem just like that? Are you trying to come up with a rhyme for a word and you can't think of anything? Forget about tedious googling of rhymes and start using the Rhyme app!

The application was created from the website https://rymovac.cz, which contains a tool for writing poems. Rhymes are searched according to the phonetic form of words and we improve the search engine based on feedback to rhymes.

WHY USE A RIMMER?

- QUICK SEARCH FOR CZECH RHYMES: This application is the most convenient and fastest way to search for rhymes for words. Rhymes are searched in a database of 1,000,000+ words according to their phonetic form and with the incorporation of user ratings.

- SETTING RHYMING ACCURACY: It is possible to set how many last letters the searched words should rhyme.

- MOST SEARCHED RHYMES: Be inspired in your poems by what others are looking for, and take a look at the list of today's most sought-after and overall most sought-after rhymes.

- LAST SEARCH: It is possible to return to what you have been looking for in the past with a few clicks.

- RHINE EVALUATION: Our search algorithm is not human and some rhymes will perform better and others worse. Therefore, it is possible to evaluate rhymes in the application and based on that we improve the search algorithm. We want to continually improve our search engine, and we look forward to helping you with that.

- ADDING A NEW RHYM: If a rhyme is not in the search results, you can simply recommend it and we will be happy to add it to the word database.

-----

We will be pleased to hear from you. Please send us feedback, comments or ideas to the following email:

developer@rymovac.cz
Read more
Collapse
Loading…

Additional Information

Updated
February 25, 2021
Size
5.8M
Installs
10+
Current Version
1.0.1
Requires Android
5.0 and up
Content Rating
Everyone
Permissions
Offered By
Rýmovač
Developer
Tomáš Pavlín Na Beránku I 103 25225, Ořech
©2021 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.