Jak na Robota

Translate the description into English (United States) using Google Translate?Translate the description back to Czech (Czechia)

Mobilní aplikace „Jak na robota“ je zde proto, aby usnadnila první komunikaci zájemce o instalaci robotického pracoviště s jeho potenciálním dodavatelem. Uživatel aplikace – zájemce projde strom otázek, které mu pomohou specifikovat jeho představu o začlenění jednoho nebo více robotů do jeho firmy. Aplikace „Jak na robota“ na základě odpovědí zájemce vybere z portfolia dodavatelů, podle jejich možností a odborné orientace, ty, kteří jsou schopni požadavky zájemce uspokojit. Povinností potenciálních dodavatelů je kontaktovat zájemce nejpozději během dvou týdnů a dohodnout s ním další konkrétní kroky. Cílem aplikace je eliminovat jednak velké množství nekvalifikovaných poptávek ze strany zájemců, ale také nekompetentních nabídek ze strany dodavatelů.
The “How-to-Robot” mobile application is here to facilitate the first communication of a potential robot installer with its potential supplier. Application user - Applicant goes through a tree of questions to help him specify his idea of ​​integrating one or more robots into his company. Based on the candidate's answers, the “How-to-Robot” application selects those who are able to meet the candidate's requirements from the supplier portfolio, according to their capabilities and professional orientation. It is the duty of potential suppliers to contact the candidate within two weeks at the latest and agree on further concrete steps. The aim of the application is to eliminate both a large number of unqualified requests from interested parties and incompetent offers from suppliers.
Read more
Collapse
Loading…

Additional Information

Updated
March 4, 2020
Size
20M
Installs
10+
Current Version
0.9.6
Requires Android
4.1 and up
Content Rating
Everyone
Permissions
Offered By
PRIA SYSTEM
Developer
Nad Stráněmi 5656 76005 Zlín Česká republika
©2021 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.