Testy z místopisu Praha

Translate the description into English (United States) using Google Translate?Translate the description back to Czech (Czechia)

Otázky a odpovědi ke zkoušce taxi. Místopis pro mobil nebo tablet.


Nenechte se na zkoušce překvapit otázkou, kterou jste nikdy předtím neviděli! Testy, které jste ke zkoušce dostali od kamarádů nebo své firmy, mohou být zastaralé.

V aplikaci najdete kompletní a aktuální testovací otázky i s odpověďmi ze všech okruhů zkoušky z místopisu pro taxikáře v Praze. Aplikace obsahuje otázky z místopisu i z právních předpisů, přesně podle aktuálních požadavků magistrátu. Program funguje plně offline, tj. bez přístupu k internetu, takže se můžete učit kdekoliv.

Po spuštění programu si stačí vybrat okruh a začít se učit. Hned po zvolení a odeslání vaší odpovědi se dozvíte, jestli jste odpověděli správně. Aplikace si pamatuje vaše odpovědi a podle úspěšnosti zabarvuje políčka od červené až po zelenou. Můžete tak otázky, které už dobře umíte, přeskakovat.
Questions and answers for the test taxi. Topography for mobile or tablet.


Do not be surprised to exam questions that you have never seen before! Tests that you have got to the exam from your friends or your business may be outdated.

Application offers a complete and actual test questions and the answers from all spheres of the topography test for taxi drivers in Prague. The application contains the questions of local geography and the legislation, according to current requirements of the municipality. The program works completely offline, ie. Without Internet access, so you can learn anywhere.

After starting the program, you just select the circle and start learning. Immediately after the election, and send your answers to find out if you were right. The app remembers your answers and success by coloring the boxes from red to green. You can question already well can, skip.
Read more
Collapse
Loading…

What's New

Aktualizace otázek.
Read more
Collapse

Additional Information

Eligible for Family Library
Eligible if bought after 7/2/2016. Learn More
Updated
August 5, 2019
Size
1.4M
Installs
100+
Current Version
1.5.0
Requires Android
4.0 and up
Content Rating
Everyone
Permissions
Offered By
Ondřej Šplíchal
Developer
Štychova 197, Praha 10, 104 00, Česká republika
©2022 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersAbout Google Play|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.