Sportes

Translate the description into English (United States) using Google Translate?Translate the description back to Czech (Czechia)

Český sport už tak dlouho zoufale volá po transparentnosti poskytování dotací a digitalizaci. Už nemusí! Na scénu totiž přichází produkt od českých vývojářů a sportovních nadšenců SPORTES. Jedná se o nový administrativní a evidenční systém, který umí pracovat s členskou základnou mládežnických klubů. Díky tomu může český sport konečně vstoupit do 21. století.

Sportes se skládá z webové a mobilní aplikace. Webová aplikace je určena primárně pro správce klubu a mobilní aplikace pro hráče, popř. jejich rodiče. Každý rodič tak může mít přístup ke správě účtu svého dítěte. Může ho např. omlouvat z tréninků, či mít přehled, zda se dítě tréninku zúčastnilo. Rodič samozřejmě může svůj účet kdykoliv přesunout na své dítě, když uzná za vhodné a nemusí složitě řešit další přístup. Rodič a hráč také může komunikovat skrze aplikaci s trenérem.
For so long, Czech sport has been desperately calling for transparency in subsidies and digitalisation. No more! The product comes from the Czech developers and sports enthusiasts SPORTES. It is a new administrative and accounting system that can work with the membership base of youth clubs. Thanks to this, Czech sport can finally enter the 21st century.

Sportes consists of web and mobile applications. Web application is designed primarily for club managers and mobile applications for players, respectively. their parents. This allows each parent to have access to manage their child's account. For example, he / she can excuse him / her from training sessions or have an overview of whether the child has attended the training. Of course, a parent can move their account to their child at any time if they think it is appropriate and does not have to deal with the next approach. The parent and player can also communicate with the coach through the app.
Read more
Collapse
Loading…

Additional Information

Updated
June 1, 2020
Size
4.7M
Installs
500+
Current Version
1.2
Requires Android
7.0 and up
Content Rating
Everyone
Interactive Elements
Users Interact
Permissions
Offered By
Newlogic Digital
©2021 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.