Taxi Po Ruce - Taxikář

Translate the description into English (United States) using Google Translate?Translate the description back to Czech (Czechia)

Nejsme dispečink, jsme aplikace, která Vám (taxikářům) pomáhá získat nové zákazníky z Vašeho nejbližšího okolí, kde se právě Váš vůz pohybuje. Systém je založený na přímé telefonické komunikaci zákazníka s řidičem vozu. Aplikace odesílá Vaši aktuální GPS polohu a momentální stav na naše servery a uživatelé webové aplikace TaxiPoRuce a stejnojmenné aplikace pro chytré telefony tak dokáží vyhledat nejbližší volné taxi dopravce ve svém okolí. Šetříme čas uživatelům a Vám přinášíme nové zákazníky.

Aplikace vyžaduje minimální nároky na hardware telefonu a minimalizuje objem přenášených dat. Noční režim aplikace je samozřejmostí.

Pro fungování aplikace je nutné se zaregistrovat přes jednoho z našich dealerů, který s Vámi vyplní registrační formulář a odpoví na případné dotazy. Seznam dealerů naleznete na adrese http://www.taxiporuce.cz/dealeri.html

Aplikaci pro pasažéry naleznete zde https://play.google.com/store/apps/details?id=cz.taxiporuce.app&hl=cs
We're dispatching, we have an application that you (taxis) helps to attract new customers from your surroundings, where you move your car. The system is based on direct customer telephone communication with the driver of the car. Application sends your current GPS position and current status on our servers and users of Web applications TaxiPoRuce and the same application for smart phones so they can find the nearest free taxi carrier in your area. Users save time and bring you new customers.

The application requires minimal hardware phone and minimizes the amount of data transferred. Night mode applications is commonplace.

For the functioning of the application is required to register through one of our dealers, who with you fill out the registration form and answer any questions. A list of dealers can be found at http://www.taxiporuce.cz/dealeri.html

Application for passengers found here https://play.google.com/store/apps/details?id=cz.taxiporuce.app&hl=cs
Read more
Collapse
Loading...

What's New

Podpora Android 9 a Android 10
Read more
Collapse

Additional Information

Updated
September 9, 2019
Size
1.4M
Installs
100+
Current Version
1.3.7
Requires Android
4.0 and up
Content Rating
Everyone
Interactive Elements
Shares Location
Permissions
Offered By
Jirka Klír
©2019 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersArtistsAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.