Translate the description into English (United States) using Google Translate?Translate the description back to Czech (Czechia)

Bohouš je aplikace, která vás upozorní na zbytečně drahé havarijní pojištění nebo prozradí, kolik doplatíte za vodu na konci roku.

Víte, například, kolik protopíte přes vánoční svátky? A jaká je vaše ekologická stopa? Registrace je snadná. Bohouš je službou pro celou vaši domácnost:

Moje Energie: Aplikace Bohouš dokáže vaši spotřebu ukázat, porovnat s podobnými domácnostmi a ještě vám řekneme, kolik doplatíte na konci roku na zálohách. Pomůžeme vám pochopit, co spotřebu ovlivňuje a jak můžete šetřit ve spotřebě i platbách za energie.

Moje Pojistky: Každý rok se hodnota vašeho auta sníží a havarijní pojistka zůstává stejná. Je to správně? Pojistky, které nám svěříte, za vás nejdříve ověříme u vaší pojišťovny. Následně vám je vložíme do klientského portálu, kde nad nimi máte přehled. Odhalíme souběh více pojistek a blíží-li se datum výročí, nabídneme vám její přesjednání.

Moje dokumenty: Také po vás už v servisu chtěli vidět techničák, který si doma hověl v krabici s dokumenty? A opravdu tam vlastně ještě je? Mít všechny osobní a rodinné dokumenty stále u sebe je nebezpečné a nepohodlné. Vyfoťte dokumenty do osobního šanonu v aplikaci a nenechte se překvapit požadavkem na číslo pasu nebo diplom z vysoké.

Zásady ochrany osobních údajů: https://www.bohous.cz/pdf/smlouva_bohous_zasady_zpracovani_osobnich_udaju_gdpr.pdf
Bohouš is an application that alerts you to unnecessarily expensive accident insurance or reveals how much you pay for water at the end of the year.

Do you know, for example, how much you heat over the Christmas holidays? And what is your ecological footprint? Registration is easy. Bohouš is a service for your whole household:

My Energy: The Bohouš application can show your consumption, compare it with similar households and we will also tell you how much you pay in advance at the end of the year. We will help you understand what affects consumption and how you can save on consumption and energy payments.

My Fuses: Every year the value of your car decreases and the accident insurance remains the same. Is it right? We will first verify the insurance policies that you entrust to us with your insurance company. Then we will insert them into the client portal, where you have an overview of them. We will reveal the concurrence of several insurance policies and if the anniversary date is approaching, we will offer you to re-arrange it.

My documents: They also wanted to see you in the service technician, who was at home in a box with documents? And is he really still there? Having all personal and family documents with you at all times is dangerous and inconvenient. Take photos of documents in a personal file in the application and don't be surprised by requesting a passport number or a diploma from high school.

Privacy policy: https://www.bohous.cz/pdf/smlouva_bohous_zasady_zpracovani_osobnich_udaju_gdpr.pdf
Read more
Collapse
4.5
35 total
5
4
3
2
1
Loading…

Additional Information

Updated
February 11, 2021
Size
13M
Installs
1,000+
Current Version
3.6.0
Requires Android
5.1 and up
Content Rating
Everyone
Permissions
Offered By
ZEUS solutions s.r.o.
Developer
Zeus-Solutions, s.r.o. Karolíny Světlé 716/1 628 00 Brno-Líšeň
©2021 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.