Translate the description into English (United States) using Google Translate?Translate the description back to Czech (Czechia)

Bohouš je aplikace, která vás upozorní na zbytečně drahé havarijní pojištění nebo prozradí, kolik doplatíte za vodu na konci roku.

Víte, například, kolik protopíte přes vánoční svátky? A jaká je vaše ekologická stopa? Registrace je snadná. Bohouš je službou pro celou vaši domácnost:

Moje Energie: Aplikace Bohouš dokáže vaši spotřebu ukázat, porovnat s podobnými domácnostmi a ještě vám řekneme, kolik doplatíte na konci roku na zálohách. Pomůžeme vám pochopit, co spotřebu ovlivňuje a jak můžete šetřit ve spotřebě i platbách za energie.

Moje Pojistky: Každý rok se hodnota vašeho auta sníží a havarijní pojistka zůstává stejná. Je to správně? Pojistky, které nám svěříte, za vás nejdříve ověříme u vaší pojišťovny. Následně vám je vložíme do klientského portálu, kde nad nimi máte přehled. Odhalíme souběh více pojistek a blíží-li se datum výročí, nabídneme vám její přesjednání.

Moje dokumenty: Také po vás už v servisu chtěli vidět techničák, který si doma hověl v krabici s dokumenty? A opravdu tam vlastně ještě je? Mít všechny osobní a rodinné dokumenty stále u sebe je nebezpečné a nepohodlné. Vyfoťte dokumenty do osobního šanonu v aplikaci a nenechte se překvapit požadavkem na číslo pasu nebo diplom z vysoké.
Bohouš is an application that warns you about unnecessarily expensive accident insurance or tells you how much you will pay for water at the end of the year.

Do you know, for example, how much do you spend on Christmas holidays? And what is your ecological footprint? Registration is easy. Rich is a service for your entire household:

My Energy: The rich man can show you, compare it to similar households, and we'll tell you how much you will pay for down payments at the end of the year. We will help you understand what affects consumption and how you can save on energy consumption and payments.

My Insurance: Every year the value of your car decreases and the accident insurance remains the same. Is it right? We will first check the insurance policies you entrust to us with your insurance company. Then we put them in the client portal, where you have an overview. We will uncover overlapping policies and, if the anniversary date is approaching, we will offer you to reorder it.

My Documents: Did the technician want to see you in the box with the documents? And is he actually still there? Keeping all your personal and family documents with you is dangerous and inconvenient. Take pictures of personal documents in the application and don't be surprised by the requirement for a passport number or diploma from high school.
Read more
Collapse
4.5
31 total
5
4
3
2
1
Loading…

Additional Information

Updated
July 29, 2020
Size
11M
Installs
1,000+
Current Version
3.0.1
Requires Android
4.4 and up
Content Rating
Everyone
Permissions
Offered By
ZEUS solutions s.r.o.
Developer
Zeus-Solutions, s.r.o. Karolíny Světlé 716/1 628 00 Brno-Líšeň
©2021 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.