Katalog Max Factor

Translate the description into English (United States) using Google Translate?Translate the description back to Czech (Czechia)

Bestseler interaktivních katalogů!
Jednotlivé odstíny jsou prezentovány přímo na modelkách
Obsahuje vždy aktuální ceny a akční nabídky

V aktualizované verzi najdete i historii společnosti MaxFactor.

Katalog ve verzi pro Android je primárně určen pro tablety s úhlopříčkou 7' a více.

Kosmetická značka MAX FACTOR nese jméno svého zakladatele, který ji poprvé představil v HOLLYWOODU v roce 1909. Původně se jednalo o líčení pro filmové potřeby, ale postupně si odolná a přitom pleť nedevastující kosmetika našla cestu i k běžným zákaznicím. Přesto dodnes zůstává MAX FACTOR věrný heslu „Make-up maskérů filmových hvězd“. Kromě stříbrného plátna se ale objevuje často i na módních přehlídkách během Fashion Week v Londýně, Miláně, Paříži i v New Yorku. Hollywoodští maskéři a přední vizážisté jsou rovněž konzultanty při vývoji nových výrobků i nových trendů v líčení.
Značka MAX FACTOR je iniciátorem řady moderních inovací v dekorativní kosmetice. Jako první představila odolný make-up, řasenku pro zvětšení objemu řas, skutečně neslíbatelnou rtěnku a řadu dalších zlepšení. Přitom neustále dbá na receptury šetrné k pleti a jednoduchou aplikaci všech svých výrobků tak, aby líčení nezabíralo příliš mnoho času.
MAX FACTOR naučil ženy, že krásky nemusí být jen na filmovém plátně a otevřel jim cestu k dokonalému vzhledu kdykoliv a kdekoliv. V přehledném katalogu najdete všechny kosmetické pomocníky dostupné v České republice – ve FAnn parfumeriích, Douglas, Marionnaud, dm, Rossmann, TETA i v dalších vybraných prodejnách.
Katalog je logicky rozdělený na kategorie TVÁŘ, OČI, RTY A NEHTY. U každého produktu jsou uvedeny všechny dostupné odstíny.
Bestsellers interactive catalogs!
Individual colors are presented directly in the models
It always contains the current prices and special offers
 
In the updated version, see also the history of MaxFactor.

Product version for Android is primarily designed for tablets with 7-inch 'and more.

MAX FACTOR cosmetic brand bears the name of its founder, who first presented in Hollywood in 1909. Originally it was a makeup for film equipment, but gradually, yet durable skin cosmetics nedevastující found their way to a normal female customers. Yet it remains a MAX FACTOR believe in the motto "Make-up makeup artist movie stars." In addition to the silver screen but appears often in fashion shows during Fashion Week in London, Milan, Paris and New York. Hollywood makeup artists and makeup artists are also the leading consultants in the development of new products and new trends in makeup.
Brand: MAX FACTOR is the initiator of a number of modern innovations in decorative cosmetics. First introduced resistant make-up, mascara for volume increase algae actually neslíbatelnou lipstick and a number of other improvements. At the same time attends to the formulation of skin-friendly and simple application of its products so as to make up consuming too much time.
MAX FACTOR taught women that beauty does not have to be just on the screen and opened the way for a perfect appearance anytime, anywhere. In the catalog you will find all cosmetic helpers available in the Czech Republic - in FAnn perfumeries, Douglas, Marionnaud, dm, Rossmann, TETA and other selected stores.
The catalog is logically divided into categories of face, eyes, lips and nails. For each product listed all the available colors.
Read more
Collapse
4.2
86 total
5
4
3
2
1
Loading...

Additional Information

Updated
March 1, 2015
Size
360k
Installs
5,000+
Current Version
1.0.5
Requires Android
4.0 and up
Content Rating
Everyone
Permissions
Offered By
iPublishing, s.r.o.
Developer
Červinkova 2256/5, 61200 Brno, Czech Republic
©2019 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersArtistsAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.