Mapa projektů OP VVV

Translate the description into English (United States) using Google Translate?Translate the description back to Czech (Czechia)

Operační program Výzkum, vývoj a vzdělávání (OP VVV) je tematickým programem Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, v jehož rámci je možné v období let 2014–2020 čerpat finanční prostředky z Evropských strukturálních a investičních fondů. Cílem programu je podpora vzdělávání, vývoje a výzkumu pro zvýšení konkurenceschopnosti České republiky.

Díky aplikaci Mapa projektů OP VVV můžete zjistit, jaké projekty se podařilo v rámci OP VVV realizovat (nejen) ve vašem okolí. Projekty je možné filtrovat dle typu příjemců – od mateřských škol až po vědecké instituce, případně vyhledat dle názvu projektu či názvu příjemce.

Více informací o OP VVV naleznete na webu: opvvv.msmt.cz.
The Operational Program Research, Development and Education (OP RDE) is a thematic program of the Ministry of Education, Youth and Sports, within which funds from the European Structural and Investment Funds can be drawn from 2014-2020. The program aims to support education, development and research to increase the competitiveness of the Czech Republic.
 
Thanks to the OP RDE Projects Map application, you can find out what projects were managed within OP RDE (not only) in your area. Projects can be filtered by type of beneficiaries - from kindergartens to scientific institutions, or search by project name or beneficiary name.
 
More information about OP RDE can be found on the web: opvvv.msmt.cz.
Read more
Collapse
Loading…

What's New

Update závislostí. Oprava pádu.
Read more
Collapse

Additional Information

Updated
June 17, 2020
Size
8.6M
Installs
100+
Current Version
1.1.10
Requires Android
5.0 and up
Content Rating
Everyone
Permissions
Offered By
Ministerstvo školství
©2021 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.