Translate the description into English (United States) using Google Translate?Translate the description back to Czech (Czechia)

ARTHUR je mobilní osobní asistent, který informuje svého uživatele o zajímavostech, důležitých informacích a dění z okolí.

​Služba konsoliduje desetitisíce záznamů z oblasti cestovního ruchu, turistiky, historie, sportu, kultury, architektury a dalších oblastí běžného života. Přebírá akce a události od měst a obcí, ale i soukromých subjektů a každý si zde najde to, co ho baví a zajímá.

​Design mobilní aplikace je uživatelsky přátelský a vytvořen tak, aby zobrazoval záznamy podle vzdálenosti a preference uživatele a zároveň ho bezpečně a jednoduše dovedla na místo určení.

​ARTHUR je sociální síť, která pokrývá celou Českou republiku. Uživatele vstupují do služby, vkládají své fotografie, komentují, lajkují a dislajkují záznamy, a vytvářejí svůj vlastní obsah, který sdílí s přáteli.

ARTHUR využívá nejmodernější technologie jako je například rozšířená realita a je zdarma ke stažení pro platformy Android a IOS.
ARTHUR is a mobile personal assistant that informs its user about interesting things, important information and events in the area.

The service consolidates tens of thousands of records from the field of tourism, tourism, history, sports, culture, architecture and other areas of everyday life. He takes over events from cities and municipalities, but also private entities, and everyone will find here what they enjoy and are interested in.

The design of the mobile application is user-friendly and created to display records according to the user's distance and preference, while safely and easily bringing them to their destination.

ARTHUR is a social network that covers the entire Czech Republic. Users enter the service, upload their photos, comment, like and dislike posts, and create their own content to share with friends.

ARTHUR uses state-of-the-art technologies such as augmented reality and is free to download for Android and IOS platforms.
Read more
Collapse
Loading…

Additional Information

Updated
July 23, 2021
Size
25M
Installs
500+
Current Version
2.2.8
Requires Android
5.0 and up
Content Rating
Everyone
Permissions
Offered By
Vlapon innovation s.r.o.
©2021 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.