VOSTRÁ SEKANÁ 10

Translate the description into English (United States) using Google Translate?Translate the description back to Czech (Czechia)

Je tu poslední porce Vostrý sekaný, poslední porce nekompromisního humoru!

Desítku otevírá pan Íčus a jeho nádhera, kteří se chlubí se „svojí“ novou rádobyluxusní parodií auta. Následuje Dědek a bába, kteří si na poslední chvíli uvědomili, že je čtvrtek, a tak fofrem kvaltujou do hypermarketu, aby stihli tu jejich AKCI. Dáma Diana se rozpovídá, a to pěkně na rovinu, o akusaci Me Too – pro někoho to asi bude pěknej šok. Hned za Dianou následuje Gentleman Gordon, kterej nám uštědří malou lekci ironie. Po něm přichází Psychopat Paul, jakožto strážce klidu a pořádku. Aurum Universum poukazuje na vzdělávací paradox. Lupara, jako vždy, nejdřív střílí a pak mluví. Multimiliardář Mike se rozpovídá o svém vztahu k penězům. Blbej Bery si hraje na mistra světa, ale nemá na to. Bankovnice Blanka nám ukáže, jak se oblbují žadatelé o hypnotéku/lichvotéku.

V seznamce s postavou se nám představí Aurum Universum.

Vychází každej měsíc 15. na Google Play.

Stahuj komix VOSTRÁ SEKANÁ a dobře se bav!

- CZO (CZech Only) -
There's the last portion of Vostrý chopped, the last portion of uncompromising humor!

Ten is opened by Mr. Íčus and his splendor, who boasts of "his" new wannabe-like luxury parody of the car. Followed by the Old Man and the Baba, who at the last moment realized that it was Thursday, and so they do a good job in the hypermarket to get their ACTION here. Lady Diana is talking about it, pretty straight, about Me Too - for some it might be a nice shock. Right after Diana is followed by Gentleman Gordon, who gives us a little lesson of irony. After him comes Psychopath Paul, as guardian of peace and order. Aurum Universum points to an educational paradox. Lupara, as always, shoots and then speaks. Multibillionaire Mike talks about his relationship to money. Stupid Bery is playing the world champion, but he has no idea. Blanka's banknote will show us how the hypnotic / lichvote book applicants are fooling around.

Aurum Universum will introduce us to the character.

Published every month on Google Play.

Download komix VOSTRÁ SEKANÁ and have fun!

- CZO (CZech Only) -
Read more
Collapse
Loading...

Additional Information

Eligible for Family Library
Eligible if bought after 7/2/2016. Learn More
Updated
March 15, 2018
Size
16M
Installs
0+
Current Version
1.0.1
Requires Android
4.0 and up
Content Rating
Teen
Fantasy Violence, Language
Permissions
Offered By
digital e-motions
Developer
©2019 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersArtistsAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.