UHK helper

Translate the description into English (United States) using Google Translate?Translate the description back to Czech (Czechia)

UHK helper je aplikace pro studenty Univerzity Hradec Králové a jejím účelem je zjednodušení orientace ve škole i ve svém časovém harmonogramu během studia.

V aplikaci je možné zvolit si ve správě učeben jakékoliv z budov univerzity a z jednotlivých učeben. K dispozici je možnost zobrazení vlastního rozvrhu, k tomu stačí zadat Váš přihlašovací login a heslo.

Pro přihlášené uživatele je v aplikaci k dispozici náhledu na své dosažené studijní výsledky, je umožněno přihlašovat se na zápočtové a zkouškové termíny a také vyhledávat ve STAGu.

Na domovskou obrazovku je možné přidat si přes vyhledávání rozvrh svého kamaráda. Vlastní rozvrh je možné připnout na plochu ve formě widgetu.

Aplikace je vybavená zobrazováním notifikací o současném průběhu výuky a také při detekci nových zkouškových termínů či studijních oznámení fakulty.
UHK helper application for students of the University of Hradec Kralove and its purpose is to simplify orientation in school and in their timetable during studies.

In the application it is possible to choose in the management of any of the classrooms and university buildings from individual classrooms. There is an option to display your own schedule to just enter your login and password.

Signed in the application is available to view on their learning outcomes achieved, it is possible to log on compensatory and examination dates and find in STAG.

On the home screen you can add a search through the schedule of his friend. Custom schedule can be clipped onto your desktop as a widget.

The application is equipped with a display of notifications about the current course of instruction and examination for the detection of new terms or study announcement faculty.
Read more
4.9
66 total
5
4
3
2
1
Loading...

What's New

Opravy chyb
Read more

Additional Information

Updated
November 2, 2018
Size
10M
Installs
1,000+
Current Version
2.9.6
Requires Android
4.0 and up
Content Rating
Everyone
Permissions
Offered By
Petr Weissar
©2018 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersArtistsAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.