UHK helper

Translate the description into English (United States) using Google Translate?Translate the description back to Czech (Czechia)

UHK helper je aplikace pro studenty Univerzity Hradec Králové a jejím účelem je zjednodušení orientace ve škole i ve svém časovém harmonogramu během studia. Aplikace nově podporuje také widget se zobrazením změn nebo Vašeho rozvrhu.

V aplikaci je možné zvolit si ve správě učeben jakékoliv z budov univerzity a z jednotlivých učeben. K dispozici je možnost zobrazení vlastního rozvrhu, k tomu stačí zadat Váš přihlašovací login a heslo.

V neposlední řadě se zde nachází plán rozvrhových akcí pro učebny. Odtud lze učebnu rozkliknout pro zjištění jejího časového plánu a doplňujících informací. (Dlouhým podržením je možno odebrat učebnu, která Vás nezajímá.)
UHK helper application is for students of the University of Hradec Kralove and its purpose is to simplify orientation in school and in their timetable during studies. The app now also supports widgets displaying or change your schedule.

In the application it is possible to choose in the management of any of the classrooms and university buildings from individual classrooms. There is a possibility of displaying on their own schedules, to simply enter your login and password.

Finally, there is a plan of timetable of events for the classroom. From the classroom can be clicked to determine its schedule and additional information. (Long press can be removed classroom that you care about.)
Read more

Reviews

5.0
51 total
549
42
3
2
1
Loading...

What's New

Opravy typografie a chyb
Read more

Additional Information

Updated
March 14, 2018
Size
10M
Installs
500+
Current Version
2.0.20
Requires Android
4.0 and up
Content Rating
Everyone
Permissions
Offered By
Petr Weissar
©2018 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersArtistsAbout Google
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.