Translate the description into English (United States) using Google Translate?Translate the description back to Czech (Czechia)

S apkou B-GO se nudit nebudete.

Pro rodiny s dětmi jsme vytvořili příběhy javorových mužíků, kteří hravou formou představí ta nejzajímavější místa. Větší návštěvníky provedeme po stopách historie. Pro
běžce a bikery jsme připravili zajímavé trasy a možnost se při tréninku navzájem podporovat. Pilotům paraglidingu nabízíme výzvy v přeletové disciplíně. Vše si můžete stáhnout do režimu off-line a je to zdarma.

Historické a zábavné trasy
Nechejte se zavést na místa, která mají svůj příběh. Stačí sluchátko do jednoho ucha a z mobilu máš najednou mobilního průvodce.

Příběhy Javorových mužíků pro celou rodinu.
Javoroví mužíci, to je Koumák, Pšoukal, Hadimrška, Lenoch a Silák, kouzelní skřítci, kterým na těle vyrostly vrtulky a každou chvilku vymyslí nějakou kulišárnu. Provedou Vás po Javorovém vrchu i okolí, zabaví děti a dostanou je do tempa. Pomůžete-li jim vyřešit nejednu záhadu, dozvíte se spousty zajímavostí o okolní přírodě a navíc můžete sbírat javorové vrtulky a získat zajímavé ceny.

Sportovní trasy
Ty nejlepší trasy pro běžce, bikery a piloty paraglidingu - pro trénink profesionálů i zábavu sportovních nadšenců. Live tracking pro Vaší skupinu a aktuální výsledky hned na webu - takhle budede v kontaktu s ostatními.

Focení s průvodcem
Tyhle trasy Vás zavedou na fotograficky zajímavá místa a navíc Vám přinesou užitečné rady a tipy, jak nejlépe vyfotografovat krásnou krajinu, detaily rostlin nebo lidí v pohybu.

Na projektu B-GO jsme spolupracovali s profesionálními sportovci, fotografy, historiky, animátory, herci z ostravského Divadla loutek, a mnoha dalšími.

Aplikace byla vytvořena na technologii GEOFUN (více na www.geofun.cz).
Projekt je spolufinancován z prostředků EFRR prostřednictvím Euroregionu Beskydy.
With apkou B-GO will not be bored.

For families with children we have created stories maple music that playfully introduce the most interesting places. Bigger visitors perform the footsteps of history. For
runners and bikers interesting routes we have prepared a possibility during training support each other. Paragliding pilots offer challenges overflight discipline. All you can download to offline and it's free.

Historical and fun routes
Why not introduce the places that have a story. Just earpiece in one ear and a cell phone once you have a mobile guide.

Stories Maple music for the whole family.
Maple music, it's egghead, Pšoukal, Hadimrška, Slacker and Silák, magical elves, who grew up in the body and tail every now invent some scene-dock. Javorovy carry you over the top and around, entertain kids and get them up to speed. If you help them solve many a mystery, you will learn lots of interesting facts about the surrounding nature and you can collect maple tail and get attractive prices.

sports routes
The best route for runners, bikers and paragliding pilots - training for professionals and leisure sports enthusiasts. Live tracking for your group, and actual results immediately on the Web - like budede in contact with each other.

Photo shoot with a guide
These paths lead you to interesting places photographically and in addition will bring you useful advice and tips on how best to photograph a beautiful landscape details plants or people on the move.

The project B-GO we worked with professional athletes, photographers, historians, animators, actors from the Ostrava Puppet Theater, and many others.

The application was created on technology GEOFUN (more on www.geofun.cz).
The project is co-financed by the ERDF via the Euroregion Beskydy.
Read more
Collapse
3.6
5 total
5
4
3
2
1
Loading…

What's New

* měření rychlosti
Read more
Collapse

Additional Information

Updated
January 8, 2019
Size
18M
Installs
500+
Current Version
2.0.1
Requires Android
4.4 and up
Content Rating
Everyone
Permissions
Offered By
World Media Partners, s.r.o.
Developer
Táboritská 23 130 00 Praha 3 Czech Republic
©2021 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.