Zonky.cz: Půjčka a investice

1,088
Translate the description into English (United States) using Google Translate?Translate the description back to Czech (Czechia)

S mobilní aplikací Zonky si můžete půjčit výhodněji než v bance nebo chytře investovat své peníze.

Díky aplikaci vyřídíte celou poptávku po půjčce jednodušeji. Stačí si jen nastavit, kolik si chcete půjčit (20 000 - 750 000 Kč), jakou částku chcete měsíčně splácet, vyplnit pár informací o sobě a my vám co nejrychleji připravíme tu nejvýhodnější nabídku.

S aplikací můžete také objevit svět investování do lidských příběhů. Aplikace Zonky zrychluje a zjednodušuje možnosti jejich zainvestování.

Každý z investorů má možnost si v aplikaci nastavit kritéria půjček, do kterých chce investovat. V okamžiku, kdy se na Tržišti objeví nová půjčka, mu přijde notifikace. Pak už stačí jen kliknout a investovat do daného příběhu.

V aplikaci je také možné dobíjet peníze do peněženky pomocí QR kódu. Ve svém profilu pak najdete všechny potřebné informace o vaší investorské historii.

Vyzkoušejte naši aplikaci a zjistěte, jak jednoduché je starat se o peníze ze svého telefonu.
With the Zonky mobile application, you can borrow more cheaply than at a bank or cleverly invest your money.

Thanks to the application, you will handle the entire demand for a loan more easily. All you have to do is set how much you want to borrow (CZK 20,000 - 750,000), how much you want to repay each month, fill in some information about yourself and we will prepare the best offer for you as soon as possible.

With the app, you can also discover the world of investing in human stories. The Zonky application speeds up and simplifies the possibilities of investing in them.

Each of the investors has the opportunity to set in the application the criteria of loans in which they want to invest. The moment a new loan appears on the Marketplace, he will receive a notification. Then just click and invest in the story.

In the application, it is also possible to recharge money into the wallet using a QR code. In your profile, you will then find all the necessary information about your investor history.

Try our app and find out how easy it is to take care of money from your phone.
Read more
Collapse
2.8
1,088 total
5
4
3
2
1
Loading…

What's New

Investorům nově umožníme přijímat rezervace přímo z tzv. push notifikací.
Novinky přinášíme i pro klienty, kteří si na Zonky půjčili. Nově si budou moci například změnit datum splátky u své půjčky.
A v případě, že by byli s placením v prodlení, jim aplikace datum splátky připomene upozorněním.
Read more
Collapse

Additional Information

Updated
December 18, 2020
Size
16M
Installs
100,000+
Current Version
3.3.2
Requires Android
5.0 and up
Content Rating
Everyone
Permissions
Offered By
Benxy s.r.o.
Developer
Evropska 2690/17 160 00 Praha Czech Republic
©2021 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.