Edudadoo

Everyone
Ages 5 & Under
Translate the description into English (United States) using Google Translate?Translate the description back to Czech (Czechia)

Edudadoo je ručně kreslený svět plný barevných Edíků, kteří zkoumají všechno kolem sebe. Milují obrázky, fotky a zvuky, se kterými neustále vymýšlí nové hry plné zábavného učení. Ukaž dětem, jak tu listím běhají brouci s pomalovanými krovkami, po louce poletují mluvící komáři a magické kytičky přičarují tátovi barevný knír.

Překvap děti vlastními fotkami a zvuky! Za pár sekund je přidáš do všech her najednou. Bude to pejsek Punťa a jeho štěkání? Členové rodiny? Oblíbená hračka? Možností je nekonečně a jen ty víš, co se tvým dětem líbí.

Vše je zdarma k vyzkoušení bez otravných reklam.

Navíc si pro tebe Edíci připravili pohádky na čtení a omalovánky k vytištění. Koukni na Edudadoo.cz a do Facebookové skupiny!

Appka je určená pro děti předškolního věku, ale plno zábavy si s ní užijí i rodiče. Co si třeba vybarvit fotku kolegy z práce?
Edudadoo is a hand-drawn world full of colorful Edics who explore everything around them. They love pictures, photos and sounds with which they constantly invent new games full of fun learning. Show the children how the beetles run with painted trunks, talking mosquitoes are flying around the meadow, and magic flowers will add a colorful mustache to Dad.

Surprise your children with your own photos and sounds! In a few seconds, you'll add them to all games at once. Will it be Punt's dog and his barking? Family members? Favorite toy? The possibility is endless and only you know what your children like.

Everything is free to try without annoying ads.

In addition, the Edics have prepared for you fairy tales for reading and coloring books to print. Check out Edudadoo.cz and Facebook group!

Appka is designed for children of preschool age, but parents can enjoy a lot of fun with it. What about coloring a photo of a colleague from work?
Read more
Collapse
Loading...

Additional Information

Updated
December 17, 2019
Size
62M
Installs
100+
Current Version
1.2
Requires Android
4.1 and up
Content Rating
Everyone
Interactive Elements
In-App Purchases
Permissions
Offered By
Adam Vlček
Developer
Elišky Krásnohorské 737/20 618 00 Brno Czech Republic
©2020 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersArtistsAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.