Diksiyon Geliştirme ve Güzel Konuşma Yöntemleri

Contains Ads
Translate the description into English (United States) using Google Translate?Translate the description back to Turkish (Turkey)

Diksiyon Geliştirme ve Güzel Konuşma Yöntemleri....
Diksiyonu geliştirmenin en önemli kuralı ise konuşma organlarındaki tembelliklerin kırılmasıdır. Bu uygulama sayesinde konuşma organlarınızı eğitecek ve geliştireceksiniz.
Her egzersiz için özel bildirim ayarlayarak düzenli çalışacak ve her egzersize ne kadar çalıştığınızı takip edebileceksiniz.

Uygulamanın hedefi doğru nefes, dil, dudaklar, çene gibi yüz organlarının egzersizlerle açılması ve rahat hareket ettirilebilmesini sağlamaktır.

Uygulamada Sunulan Eğitimler ve Amaçları

- Tekerleme : Tekerlemeler pratik dil yeteneğine sahip olmak için en önemli araçlardan biridir. Tekerlemeler dilin kullanımını fiziksel olarak geliştirir. Dikkatinizi arttırır ve kelime dağarcığınızı geliştirir. Uygulamamızda harflere göre ayrılmış çok sayıda tekerleme bulunmaktadır. Düzenli olarak tekerleme çalışması yapmanızı öneriyoruz.

- Nefes : Nefes alma çalışmaları diksiyon eğitimimizin en temel bölümünü oluşturur. Eğer doğru nefes alamıyorsanız, uzun süreli konuşmalarda sesiniz yetmeyecek ve yorulacaksınız. Ayrıca, doğru nefes almak bazı hastalıkların oluşmasını da engellemektedir. En doğru nefes alma şekli bebek gibi nefes almaktır. Nefes egzersizleri sayesinde doğru nefes almayı öğreneceksiniz.

- Ses : En güzel ses, hiç bir zaman zorlama olmadan çıkan sestir. Ses egzersizlerimiz sesinizi en iyi hale getirmenizde yardımcı olacaktır.

- Dil : Diksiyonumuzu geliştirmemizdeki en önemli adımlarından birisi de dil kaslarımızın güçlendirilmesidir. Eğer dilimizin kaslarımızın dilimize hakim olmasını sağlayamazsak, dilimizi kullanarak çıkardığımız sesler bozuk olacaktır. Dil egzersizleri sayesinde dilinizin rahat hareket etmesini sağlayacaksınız.

- Dudak : Dudak tembelliği kelimeleri doğru şekilde söylemede sorunlar oluşturmaktadır. Dudak tembelliğini yenmek için uygulamada çeşitli çalışmalara yer verilmiştir.

- Çene : Çenemiz birçok sesin çıkarılmasına rol alan organımızdır. Çeşitli seslerde çenemiz farklı yönlere hareket etmektedir. Eğer bu hareket doğru yapılmazsa o yerine u, ı yerine i gibi tamamen farklı sesler çıkarılması söz konusu olabilir. Bu sorunun önüne geçmek için çene egzersizlerini yapmalısınız.

- Yanak : Yanaklar konuşmamızdaki yardımcı organlardan biridir. Yanaklarımızın her iki yanında kaslar bulunur, uygulamamızda bu kasları çalıştırmak için egzersizlere yer verilmiştir.

- Bildirimler : Bir egzersizi düzenli olarak yapmak istiyorsanız biz size hatırlatabiliriz. Bildirimlerinizi istediğiniz gibi ayarlayabilir böylece düzenli bir çalışma yapmayı sağlayabilirsiniz.

- Çalışma Takibi : Çalıştığınız her egzersiz süre olarak takip altında tutulmaktadır. Böylece hangi egzersize toplam ne kadar süre ile çalıştığınızı görebilirsiniz.

Diksiyonunuzu Geliştirmenin Faydaları
- Doğru nefes alıp vermeyi öğretir.
- Tonlama ve vurgu kurallarını öğretir.
- Kişinin iletişim becerilerini geliştirir.
- Sesin nasıl etkileyici bir biçimde kullanılacağını öğretir.
- Hitabet gücünü geliştirir.
- Topluluk önünde konuşurken, sunum yaparken heyecanı kontrol etmeyi öğretir.
- Konuşma bozukluğunuz varsa düzelmesine yardımcı olur.
- Özgüveninizi arttırır.
Diction Development and Beautiful Speaking Methods.
The most important rule of developing diction is the breakage of laziness in speech organs. With this application you will train and improve your speech organs.
You will work regularly by setting up a custom notification for each exercise, and you will be able to keep track of how much work you do for each exercise.

The aim of the application is to ensure that the organs of the face such as the right breathing, tongue, lips and chin can be opened and moved easily by exercises.

Trainings and Objectives

- Nursery Rhymes: Nursery Rhymes is one of the most important tools to have practical language ability. Rhymes physically improve the use of language. It increases your attention and improves your vocabulary. Our application has a large number of rhymes separated by letters. We recommend that you do rhyme regularly.

- Breathing: Breathing exercises constitute the most basic part of our diction training. If you can't breathe correctly, you won't be able to sound long and you will get tired. In addition, proper breathing prevents certain diseases from occurring. The best way to breathe is to breathe like a baby. With breathing exercises you will learn to breathe correctly.

- Sound: The most beautiful sound is the sound that never comes out of force. Our audio exercises will help you optimize your voice.

- Tongue: One of the most important steps in improving our diction is strengthening our tongue muscles. If we cannot make our tongue dominate our muscles, the sounds we make using our language will be distorted. With the language exercises you will ensure that your language moves freely.

- Lip: Lip laziness is a problem in saying the words correctly. In order to overcome the laziness of the lips, various studies have been included in the application.

- Jaw: Our jaw is the organ that plays a role in making many sounds. Our jaw moves in different directions in various sounds. If this movement is not done correctly, it may be possible to produce completely different sounds such as u instead of i. To avoid this problem, you should do chin exercises.

- Cheek: Cheeks are one of the auxiliary organs in our conversation. There are muscles on both sides of our cheeks, and our practice includes exercises to run these muscles.

- Notifications: We can remind you if you want to do an exercise regularly. You can set your notifications as you like, so you can have a regular run.

- Work Follow-up: Every exercise you work with is kept under follow-up. This allows you to see how long you have been working on which exercise.

Benefits of Improving Your Diction
- Teaches you to breathe correctly.
- Teaches the rules of intonation and stress.
- Improves one's communication skills.
- Teaches how to use sound in an impressive way.
- Improves oratory power.
- Teaches to control the excitement while speaking in front of the community.
- Helps to improve if you have speech disorder.
- Increases your self-confidence.
Read more
Collapse
Loading...

Additional Information

Updated
July 6, 2019
Size
3.1M
Installs
100+
Current Version
2.0
Requires Android
2.3 and up
Content Rating
Everyone
Permissions
Offered By
KASKAL
©2019 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersArtistsAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.