Да се преведе описот на македонски (Република Македонија) со „Преведи на Google“?Преведи го описот назад на француски (Франција)

LaDepeche.fr, le portail n°1 des actualités du Grand Sud propose une nouvelle expérience mobile et tablette :

• Une ergonomie entièrement revue, dans l’air du temps et mieux adaptée à tous les appareils de lecture
• Accès à toutes les archives depuis 1998 (navigation et moteur de recherche)
• Accès aux 3.777 villes de la région via une page dédiée : actualité, sports, loisirs, météo...
• Possibilité de liker, commenter et partager les articles sur tous les réseaux sociaux
• Live : les actualités régionales et nationales en temps réel et des alertes mobile pour ne rien rater des sujets chauds
LaDepeche.fr портата # 1 на Deep Јужна Њуз нов мобилен искуство и таблети:

• целосно изменета ергономијата, во времето и најдобро за сите уреди за репродукција
• Пристап до сите архиви од 1998 година (навигација и пребарување на мотор)
• Пристап до 3777 градови во регионот преку посветен страница: вести, спорт, забава, времето ...
• Способност да се liker, коментар и споделување на статии на сите социјални мрежи
• Опис: регионални и национални вести во реално време и мобилни сигнали да не пропуштите ништо жешки теми
Прочитајте повеќе
3,4
Вкупно 1.847
5
4
3
2
1
Се вчитува...

Што е ново

Corrections de bugs et optimisations
Прочитајте повеќе

Дополнителни информации

Ажурирано
25 јули 2018
Големина
Варира со уред
Инсталации
100.000+
Тековна верзија
Варира со уред
Потребен е Android
4.2 и понова
Оцена на содржината
Понудено од
La Dépêche Interactive
©2018 GoogleУслови на користење на сајтотПриватностПрограмериИзведувачиЗа Google|Локација: Соединети Американски ДржавиЈазик: македонски
Со купување на ставкава, работите со Google Payments и се согласувате со Условите на користење и Известувањето за приватност на Google Payments.