Freelancer Merkezi - Webly

Translate the description into English (United States) using Google Translate?Translate the description back to Turkish (Turkey)

Alıcılar:

1. İhtiyacınız olan ürünü veya hizmeti bulun
İhtiyaçlarınıza en uygun satıcıyı bulmak için fiyatları, portföyleri, teslimat süresini ve diğer müşteri önerilerini karşılaştırın. Belirli bir sorunuz varsa, freelancerlara bir mesaj göndermeniz yeterlidir.
2. İşiniz için ilan açın
Freelancerların, beklediğiniz kalitede hizmet sunabilmesi için mümkün olduğunca ayrıntılı olun. Hizmetin sizlerin memnuniyeti için yapıldığını onaylayana kadar ödemeniz güvenli tutulur.
3. İşlemleri yönetin
Dahili konuşma ve işlem yönetim sistemi aracılığıyla satıcıyla dosya ve geri bildirim alışverişinde bulunun. Satıcı ilanlarınızda belirlediğiniz zaman dilimi içerisinde hizmet sunacaktır.
4. Satın aldığınız hizmeti onaylayın
Gerçekleştirilen hizmetten memnun olduğunuzda, işlemi tamamlandı olarak işaretleyebilirsiniz ve satıcının ödeme aldığından emin oluruz. Satıcıya geri bildirim bırakarak yorumlarınız ile diğer alıcılara yardımcı olun.

Satıcılar:

1. Ürün veya hizmetlerinizi listeleyin
Becerilerinize uygun olarak bir ürün veya hizmet teklifi gönderin. Müşterileriniz ödedikleri para için tam olarak ne aldıklarını bilmeleri için olabildiğince spesifik olun.
2. Hızlı iletişim kurun
Müşteri taleplerine ve özel teklif taleplerine makul bir sürede cevap verin. İyi bir iletişim için iyi iletişim bir ön şarttır.
3. Profilinizi büyütün
Tüm müşterilerinize aynı şekilde davrandığınızdan emin olun ve işlem değerinden bağımsız olarak mümkün olan en iyi hizmeti vermeye çalışın. Memnun müşteriler sizi arkadaşlarına önerecektir.
Buyers:

1. Find the product or service you need
Compare prices, portfolios, lead time and other customer recommendations to find the vendor that best suits your needs. If you have a specific question, just send a message to freelancers.
2. Open an ad for your business
Be as detailed as possible so that freelancers can deliver the quality of service you expect. Your payment is kept secure until you confirm that the service is for your satisfaction.
3. Manage transactions
Exchange files and feedback with the seller through the built-in speech and transaction management system. The seller will provide service within the time period specified in your advertisements.
4. Confirm the service you purchased
When you are satisfied with the service performed, you can mark the transaction as complete and we will ensure that the seller receives payment. Help other buyers with your comments by leaving feedback to the seller.

Sellers:

1. List your products or services
Submit a product or service offer to suit your skills. Be as specific as possible so your customers know exactly what they're getting for the money they pay.
2. Communicate quickly
Respond to customer requests and special offer requests within a reasonable time. Good communication is a prerequisite for good communication.
3. Grow your profile
Make sure you treat all your customers in the same way and try to provide the best possible service regardless of transaction value. Satisfied customers will recommend you to your friends.
Read more
Collapse
Loading…

Additional Information

Updated
January 17, 2020
Size
6.4M
Installs
10+
Current Version
1.2.1
Requires Android
4.4 and up
Content Rating
Interactive Elements
Users Interact, In-App Purchases
Permissions
Offered By
b web
©2021 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.