Halkbank Corporate Mobile App

Translate the description into English (United States) using Google Translate?Translate the description back to Macedonian (Macedonia [FYROM])

Мобилното електронско банкарство на Халкбанк АД Скопје, за правни лица, претставува бесплатна банкарска апликација наменета за мобилни уреди од понова генерација која има за цел пружање на мобилни банкарски услуги, за прв пат од овој тип во Македонија. Со оглед на сеприсутноста на мобилни уреди (телефони,таблети) во секојдневниот живот, ваквата апликација Ви овозможува во било кое време и место да имате увид во сметките на фирмата или фирмите за кои имате овластување и да вршите трансакции со помош на претходно регистрирање на шаблони.
Најавувањето на апликацијата се врши со корисничко име и лозинка кои сами ги креирате преку користење на постоечкиот е-банкинг сервис за правни лица. Доколку не сте корисник на електронско банкарство на Халкбанк, можете да аплицирате во најблиската филијала.

Апликацијата овозможува повеќе услуги

-увид во сметки
-увид во платежни картички
-преглед на налози на чекање
-преглед на пратени налози
-курсна листа
-извршување на плаќање преку користење на ПП30 и ПП50 шаблони (претходно пријавени во најблиската филијала)
-лоцирање на најблиски банкомати и филијали
-промена на лозинка
-24/7 телефонски контакт со банката
Mobile Banking Halkbank AD Skopje, for legal entities, the free online banking applications for mobile devices from a newer generation that seeks the provision of mobile banking services, the first of its kind in Macedonia. Given the ubiquity of mobile devices (phones, tablets) in everyday life, this application gives you at any time and place to have access to the accounts of the company or companies for which you are authorized to make transactions using the previous registration templates .
The login application is done with a username and password you create yourself using existing e-banking services for legal entities. If you are a user of electronic banking Halkbank, you can apply at the nearest branch.

The application provides more services

-uvid in accounts
-uvid in payment cards
-View waiting orders
-View sent orders
-Exchange rates
-izvrshuvanje payment using PP30 and PP50 templates (previously reported to the nearest branch)
-lociranje to the nearest ATMs and branches
-promena password
-24/7 telephone contact with the bank
Read more
2.9
59 total
5
4
3
2
1
Loading...

Additional Information

Updated
July 22, 2016
Size
11M
Installs
5,000+
Current Version
1.0.0
Requires Android
4.0 and up
Content Rating
Everyone
Permissions
Offered By
Halk Banka AD, Skopje
©2018 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersArtistsAbout Google|Location: United StatesLanguage: English
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.