S-Banking е апликација за мобилно банкарство на Шпаркасе Банка Македонија АД Скопје која овозможува преглед на Вашите продукти во Банката, како и спроведување на трансакции на безбеден начин.

Услугата е достапна 24/7. S-Banking апликацијата може да се користи на секој мобилен уред кој користи оперативен систем Android
Можности на S-Banking апликацијата се:
- Преглед на состојба и прометна денарски и девизни трансакциски сметки, депозити, кредитни картички и кредити;
- Преглед на курсна листа и конверзија од една во друга валута (менувачница);
- Можност за плаќање преку безготовински налози, режиски трошоци, обврски кон Банката за кредити и кредитни картички;
- Сликај и плати – функционалност која овозможува плаќање на режиски трошоци преку скенирање на податоците од фактурата со камерата на телефонот;
- Локатор на експозитури / банкомати;
- Можност за примање на известувања од Банката;
- Можност за контакт со Банката преку телефон или е-маил

Регистрација и активирање на S-banking

Регистрирањето на корисник на апликацијата за мобилно банкарство се врши во експозитуrite на Шпаркасе Банка Македонија АД Скопје. По регистрирањето, потребно е да се направи активирање на апликацијата со корисничкото име кое е пристигнато по „sms“ порака на телефони иницијална лозинка која е пристигната на е-маил адреса која е пријавена во Банката. По успешната активација, S-Banking ќе Ви побара да внесете и потврдите ПИН за најава.
За подетални информации во врска со користењето на апликацијата, повикајте го менито Помош или обратете се на е-маил адресата netbanking@sparkasse.mk или телефонскиот број 02/3200-750.
Read more
Collapse
3.9
30 total
5
4
3
2
1
Loading...

What's New

Усогласување со политиката за привилегии на Google Play
Read more
Collapse

Additional Information

Updated
March 9, 2019
Size
46M
Installs
5,000+
Current Version
1.0.2
Requires Android
4.0.3 and up
Content Rating
Everyone
Permissions
Offered By
Sparkasse Bank Makedonija
©2019 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersArtistsAbout Google|Location: United StatesLanguage: English
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.