Pratik İngilizce Öğren

1,170
Contains Ads
·
Offers in-app purchases
Translate the description into English (United States) using Google Translate?Translate the description back to Turkish (Turkey)

Pratik ingilizce uygulaması başlangıç seviyesinden ileri seviyeye kadar ingilizce öğrenmenize ve geliştirmenize yardımcı olacaktır. İngilizce kelimeler ve ingilizce cümleler kategorilere ayrılarak bir bütün halinde ezberlemenizi ve öğrenmenizi sağlar. Kelime ezberlemek için tek yapmanız gereken ingilizce öğrenme uygulamamızı indirmek.

Sürekli artan ingilizce cümle ve kelime kalıpları ile ingilizce öğrenmeniz artık çok kolay. Öncelikle yapmanız gereken sizin için kategorilendirilmiş cümle yada kelimeler listesine girerek kelimeleri bilip bilmediğinizi belirtin. Bunu yapmak için kelime kutusunu sağa atarsanız bildiğiniz, sola atarsanız bilmediğiniz anlamına gelir.

Ayrıca isterseniz sol menüden gramer(dilbilgisi) bilginizi de geliştirebilirsiniz. Tüm ingilizce zamanlar yer almakta ve konu anlatımı sürekli geliştirilerek güncellenmekte. Konu anlatımı ingilizce öğretmenleri tarafından uygulamamız için hazırlanmıştır.

İngilizce öğrenmeniz için yarışma eklendi. Artık kategorilerde ingilizce bilginizi test edebilir ve kategori lideri olabilirsiniz. Kategoride yarışan 100 binlerce kişi arasında sıralamanı görebilirsin.

Günlük 5 kelimeye ne dersiniz. Size her gün bilmediğiniz 5 kelimeyi göstermekteyiz. Üstelik uygulamayı açmanıza gerek bile yok. Bildirim alanından oynayabilirsiniz. Günlük kelime uyarısını sol menuden açıp kapatabilirsiniz.

Tüm içerikler ingilizce öğretmenleri ve ingilizce eğitim profesyonelleri tarafından hazırlanmaktadır.

Tüm ingilizce kelime ve cümle kategorilerine erişmek için Facebook yada Google+ ile giriş yapmanız gerekmektedir. Üyelikler hiç bir şekilde 3. kişi ve kurumlar ile paylaşılmamakta sadece sizin gelişiminiz ile ilgili bildirimler de bulunmak içindir.

YDS (Yabancı Dil Sınavı), TOEFL kelimeleri eklenmiştir. Pratik ingilizce öğrenme uygulamasını ücretsiz indirin.

Saygılarımızla,
www.pratik.im
Practical application of English at beginner level to advanced level of English will help you in your learning and development. English words and lets you memorize your left and learning as a whole sentences in English category. You only need to download our app to learn English words to memorize.

You learn English with an ever-increasing English sentence patterns and words easier than ever. First of all you need to do for your symptoms if you know the words categorized by entering words or phrases list. You know, if you assign keyword box to the right to do this, it means you do not know if you assign left.

You also left menu grammar (grammar) can also enhance your knowledge. All times are located english Lecture is updated and improved continuously. Lecturing is prepared for application by our English teachers.

Added competition for learning English. Now, you may be able in the category and category-leading test your knowledge of English. You can see the ranking of 100 among thousands of competing in that category.

What about the daily 5 words. You know we have been in your 5 words every day. Moreover, you do not even need to open the application. You can play the notification area. Daily word of warning from the left menu you can turn on and off.

All content is prepared by English teachers and English education professionals.

To access all categories of English words and phrases, you must be logged in with Facebook or Google+. Memberships are not shared with any 3rd parties and institutions are just a way to make the notifications on your progress.

YDS (Foreign Language Examination), TOEFL words have been added. Download the application free of Practical English learning.

Sincerely,
I www.pratik.
Read more
Collapse
3.9
1,170 total
5
4
3
2
1
Loading…

What's New

Bazı cihazlarda tesbit edilen kilitlenme sorunu çözüldü.
Read more
Collapse

Additional Information

Updated
March 4, 2019
Size
5.3M
Installs
100,000+
Current Version
2.0.6
Requires Android
5.0 and up
Content Rating
Everyone
In-app Products
$0.99 - $5.96 per item
Permissions
Offered By
ixorapps
©2020 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersArtistsAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.