ndreqe

Ndreqe.com është platformë online që mbledhë ankesat e qytetarëve për shërbime publike komunale dhe i portretizon në një hartë interactive. Platforma u mundëson qytetarëve të raportojnë lehtë dhe shpejt ankesat ndërsa institucioneve komunale ju mundëson kanalizimin e këtyre kërkesave në një vend lehtë të qasshëm.

Aktualisht, përmes Platformës Ndreqe mund të raportohen këto kategori të problemeve: mbeturina, parkim ilegal, gropa në rrugë, ndriçim publik, trotuar i dëmtuar apo pirja e duhanit brenda hapësirave publike.

Ankesat e raportuara në Ndreqe dërgohen për t’u rregulluar tek zyrtarët përgjegjës të komunave. Secili qytetar mund të shohë ankesat e raportuara, mund të përditësoj ato apo abonohet për njoftime. Përveç kësaj, Ndreqe krijon një atmosferë të pjesëmarrjes qytetare, ku qytetarët mund të përfshihen drejtërpërsëdrejti në ankesa tek qeverisja lokale. ju mundëson qytetarëve të raportojnë lehtë dhe shpejt ankesat për shërbime publike në lagjet dhe fshatrat e tyre.

Ndreqe.com është e bazuar në platformën e hapur FixMyStreet të mySociety. Demokraci Plus (D+) e sjellë në Kosovë këtë platformë në partneritet me Institutin Demokratik Kombëtar (NDI) në Uashington
Read more
Collapse
4.9
20 total
5
4
3
2
1
Loading…

What's New

Updated the license
Improved performance
Read more
Collapse

Additional Information

Updated
March 16, 2020
Size
1.7M
Installs
1,000+
Current Version
1.1.6
Requires Android
4.4 and up
Content Rating
Everyone
Interactive Elements
Shares Location
Permissions
Offered By
BBros L.L.C.
©2020 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersAbout Google|Location: United StatesLanguage: English
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.