EUROFORMULÁŘ On-line

Translate the description into English (United States) using Google Translate?Translate the description back to Czech (Czechia)

AGREED STATEMENT OF FACTS OF A MOTOR VEHICLE ACCIDENT neboli EUROFORMULÁŘ. Pro jednotlivce i firmy s vozovým parkem. Aplikace v režimu PRO, registruje a ukládá data o dopravní nehodě k následnému zpracování či následné analýze dopravních nehod u podezřelých "náhod" referentů.
Díky řešení hlášení o dopravní nehodě on-line, může být na místo nehody automaticky přivolána technická, případně i IZS pomoc. Formulář ukončíte možností odeslat jako přílohu účastníkovi nehody, případně i další dvě adresy. Automaticky můžete e-mailem informovat například svého mistra vozového parku či rodinu o účasti na dopravní nehodě. U PRO verze je pak možnost vyhledat nejbližší technickou pomoc.
Elektronická verze Záznam o dopravní nehodě - EuroFormuláře OnLine pro hlášení dopravní nehody. Rychlé vyplnění díky předvolbám, odeslání hotového formuláře na zvolené e-maily nebo formulář můžete vytisknout i z mobilního telefonu.
Aplikace funguje jako standardní EUROFORMULÁŘ pro hlášení dopravní nehody, kdy nejprve vyplníte údaje pro vozidlo A a následně se aplikace přepne na vozidlo B. Vyplněný formulář si pak nejen prohlídnete, ale můžete si jej okamžitě odeslat na požadovaný e-mail, případně můžete formulář vytisknout.
Díky online databázi předvolených pojistníků, pojistitelů a řidičů, můžete zkrátit a zjednodušit vypisování formuláře hlášení dopravní nehody na minimum.
Součástí formuláře je také fotodokumentace události. Všechny údaje a fotografie pak naleznete v jednom.
Data se uchovávají na serveru po časově omezenou dobu (po uložení) a následně jsou smazána.
Pro možnost vyzvednutí EUROFORMULÁŘE přes www rozhraní, můžete použít web: https://dispecer.info, kde zadáte do okénka vyhledávání události číslo Vašeho formuláře a následně si tento formulář můžete vytisknout, uložit v PDF a následně odeslat na požadovaná místa.

Firemní klientela
Pokud si častěji řešíte dopravní nehody na svém pozemku (např.: logistická centra bez schváleného silničního provozu) nebo máte rozsáhlý vozový park a chcete mít možnost pracovat se získanými údaji a tyto archivovat, pak je tato aplikace pro Vaší firmu tou nejlepší.
Jako firemní klient můžete v reálném čase informovat oprávněné osoby o vzniku, průběhu a ukončení MU nebo můžete využívat uložených předvoleb pojistníků a pojistitelů, což zkrátí a zpřesní práci při likvidaci následků dopravní nehody v rovině dokumentace.
AGREED STATEMENT OF FACTS OF A MOTOR VEHICLE ACCIDENT or EUROFORMULAR. For individuals and companies with fleets. The PRO mode application registers and stores traffic accident data for subsequent processing or subsequent traffic accident analysis of suspicious "accidents" officers.
By dealing with traffic accident reports online, technical, possibly IRS, assistance can be automatically called to the accident site. You can terminate the form by submitting an incident to the participant, possibly two other addresses. For example, you can automatically email your fleet master or family to participate in a traffic accident by email. For the PRO version, you can search for the nearest technical support.
Electronic version Traffic accident record - EuroForm OnLine for traffic accident reporting. You can also print a quick fill out of presets, send a completed form to selected emails, or print a form from your mobile phone.
The application works as a standard EUROFORMULAR for reporting traffic accidents, when you first fill in the data for vehicle A and then the application switches to vehicle B. You can then check the completed form, but you can immediately send it to the desired e-mail, or you can print the form.
With an online database of preset policyholders, insurers and drivers, you can shorten and simplify the reporting of a traffic accident report form to a minimum.
The form also includes photo documentation of the event. All data and photos can be found in one.
Data is stored on the server for a limited period of time (after saving) and subsequently deleted.
To be able to pick up EUROFORMULAR via the www interface, you can use the website: https://dispecer.info, where you enter the number of your form in the event search box and then you can print this form, save it in PDF and then send it to the desired places.

Corporate clientele
If you deal with traffic accidents on your property more often (eg: logistics centers without authorized road traffic) or if you have a large fleet and want to be able to work with the data and archive it, then this application is the best for your company.
As a corporate client, you can inform authorized persons in real time about the emergence, progress, and termination of MU, or use stored policyholder and insurer preferences, which will shorten and refine work to clear the consequences of a traffic accident at the documentation level.
Read more
Collapse
Loading...

What's New

Oprava drobných brouků
Read more
Collapse

Additional Information

Updated
June 9, 2019
Size
7.1M
Installs
10+
Current Version
1.52
Requires Android
4.1 and up
Content Rating
Everyone
Interactive Elements
Users Interact, Shares Location
Permissions
Offered By
LokZS ČR
©2019 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersArtistsAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.