Распоред на часови - Raspored

Распоред на часови за сите основци и средношколци.

*Свесен сум за постоењето на мал проблем кој привремено и тотално случајно ја исклучува апликацијата. Се надевам дека ќе успеам да го лоцирам и поправам во брзо време. Благодарам на разбирањето. :)

Апликацијата нуди:
- Распоред на часови за секој ден од понеделник до сабота.
- Време на почеток и крај на секој час.
- Додавање на белешки (потсетници) за одреден предмет на одредена дата.
- Внесување на оценки за секој предмет.
- Пресметување просек од предметите за кои ќе внесете оценка.
- Обележување на часот кој трае во моментот.
- Избор на 2 смени: прва и втора.
- Додавање, бришење и изменување на листата со предмети.
- Додавање, бришење и изменување на одморите.
- Подесување на времетраењето на часовите и одморите.
- Подесување на почетокот на првата или втората смена.

--------------------------

Raspored na chasovi za Android.
Raspored na casovi za Android.
Raspored na casovi.
Read more
Collapse
4.6
342 total
5
4
3
2
1
Loading...

What's New

- Додавање белешки за часовите со можност да изберете дата.
- Нов, подобрен, начин на внесува на предмети.
- Додадено „свајпање“ помеѓу табовите.
- Подобрувања во дизајнот.
- Поправка на неколку познати багови.
Read more
Collapse

Additional Information

Updated
August 30, 2014
Size
821k
Installs
10,000+
Current Version
2.1
Requires Android
2.2 and up
Content Rating
Everyone
Permissions
Offered By
Jovanovski Jovan
Developer
©2020 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersArtistsAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.