Unit Price Compare

451

Calculates the unit price of similar products sold in different size/quantity and tell which item is less expensive.

Compares multiple items at one time, ranks the first 10 better buy items.

The shopping items can be in different unit, e.g. kg, pound and ounce.

Example:
1kg $10 vs. 1lb $3

You can even input quantity like 250*6+100.
Read more
4.3
451 total
5
4
3
2
1
Loading...

Additional Information

Updated
November 30, 2014
Size
Varies with device
Installs
50,000+
Current Version
Varies with device
Requires Android
Varies with device
Content Rating
Everyone
Permissions
Offered By
aleung
©2018 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersArtistsAbout Google|Location: United StatesLanguage: English
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.