Mersin Kent Rehberi

Mersin Akdeniz boyunca uzanan, sonu gelmeyen temiz kumsalları, portakal ve limon bahçeleri ile bir çok tarihi eserin bulunduğu, Türkiye'de kendi kendine yetebilen sayılı şehirlerden birisidir. Dünyada üç ilahi dine mensup insanların mezarlarının yan yana olduğu tek şehirdir. Türkiye'nin en büyük gökdeleni, Cumhuriyet tarihinin en büyük ikinci camisi ve hıristiyan dünyasının önemli merkezlerinin de bulunduğu Mersin üç büyük şehirden sonra devlet opera ve balesinin bulunduğu tek şehrimizdir. Topraklarının %49,5'u orman olan Mersin tertemiz havası, çagdaş alışveriş merkezleri ile Anadolu'nun en uygar kentlerinden birisidir.

Mersin uygulamasında,bu güzel akdeniz kentine ait birçok bilgiyi bulabileceksiniz.
*******************************
Mersin is the city which lies along the Mediterranean.It has endless clean beaches, historical monuments and lots of orange and lemon groves,.Mersin is the only city which has got the graves of the three divine religions in the world.Mersin has Turkey's largest skyscraper also second largest mosque of important history of the Republic and Christian world's important centers located in Mersin.Mersin is the only city which has State Opera and Ballet after three large cities.Mersin's 49.5% part is surrounded with forested area and fresh air. Mersin is the most civilized cities of the Anatolia with its modern shopping centers

In Mersin application, you will find a lot of information about this beautiful Mediterran city.
Read more
4.0
47 total
529
47
33
2
18
Loading...

Additional Information

Updated
July 11, 2013
Size
3.7M
Installs
1,000+
Current Version
3.0.9
Requires Android
2.2 and up
Content Rating
Unrated
Warning – content has not yet been rated. Unrated apps may potentially contain content appropriate for mature audiences only.
Permissions
Offered By
Arı Mobil Çözümler
©2018 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersArtistsAbout Google
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.